افغانستان

ترکیه از ارسال کمک‌های بشردوستانه و اضطراری برای سیلاب‌زدگان در کشور خبر داد

وزارت اقتصاد حکومت سرپرست اعلام کرده که سفیر ترکیه طی سفرش به کابل از ارسال ۲۰ تن محموله کمک‌های اولیه و ۶۵۰ تن کمک‌های بشردوستانه برای آسیب‌دیدگان سیلاب در کشور به ویژه ولایت بغلان خبر داده است.

این وزارت روز(پنجشنبه،۲۷ثور) با نشر اعلامیه‌ی گفت که جنک اونال، سفیر ترکیه در افغانستان در دیدار با سرپرست وزارت اقتصاد حکومت سرپرست با خانواد‌های سیلاب‌زندگان در کشور ابراز همدردی کرده است.

در اعلامیه‌ به نقل سفیر ترکیه آمده است که او از انتقال ۶۵۰ تُن کمک‌های بشری شامل خیمه، مواد غذایی، ادویه جات ، پوشاک و سایر مواد مورد نیاز و ضروری به متضررین سیلاب‌های اخیر از طریق خط آهن طی چند روز آینده اطمینان داده است.

به گفته این وزارت ۲۰ تن محموله کمک‌های اولیه کشور ترکیه از طریق میدان هوایی مزار شریف و کمک‌های بشردوستانه از طریق بندر تورغندی ولایت هرات وارد کشور خواهد شد.

همچنین جنک اونال از ادامه‌های کمک‌های بشردوستانه و اضطراری ترکیه به افغانستان خبر داده است.

از سوی‌هم وزارت خارجه قطر نیز از ارسال ۴۲ تُن کمک‌های بشردوستانه شامل مواد غذایی و تجهیزات مورد نیاز به سیلاب زده‌گان در ولایت بغلان خبر داده است.

این در حالی است که سیلاب‌های مرگبار در روز‌های گذشته در ولایت‌های مختلف کشور از جمله بغلان، تخار، بدخشان، فاریاب و هرات منجر به تلفات جانی و خسارات هنگفت مالی شده است.

پیش از این نیز سازمان ملل و شماری از نهاد‌های امدادرسان خواهان فراهم‌آوری کمک‌های فوری بشردوستانه برای آسیب‌دیدگان سیلاب در کشور شدند.

بر اساس آمار‌های مسوولان حکومت سرپرست بیش از ۳۰۰ تنها در دو ولسوالی ولایت‌ بغلان در پی سیلاب‌های ویرانگر جان باخته‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا