افغانستاناقتصاد

هدایت الله بدری خواستار لغو تحریم‌های اعمال شده به سکتور بانکی افغانستان شد

سرپرست بانک مرکزی افغانستان در دیدار با معاون سرمنشی سازمان ملل متحد گفته است که تحریم‌های اعمال شده بر سکتور بانکی افغانستان از سوی جامعه جهانی به ثبات مالی کشور تاثیر منفی وارد کرده است.

هدایت الله بدری سرپرست ریاست کُل د افغانستان بانک طی یک دیدار با رزماری دیکارلو معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، در دفتر مرکزی د افغانستان بانک این سخنان را مطرح کرده است.

در این این دیدار هر دو طرف در مورد وضعیت اقتصادی، سکتور مالی و بانکی کشور همچنان گفتگو کردند.

سرپرست د افغانستان بانک افزدوه است که که تحریم های اعمال شده بر سکتور بانکی افغانستان از سوی کشورهای بین المللی بر ثبات مالی کشور تاثیر منفی داشته و زیان های بیشتری را متوجه مردم کرده است، این تحریم ها قدرت توان خرید مردم را تضعیف و دسترسی بانک های افغانستان به سیستم های مالی و بانکی بین المللی را دچار مشکل نموده است.

به گفته وی موجودیت تحریم های بین المللی باعث می شود تا برخلاف قوانین، مقررات و پالیسی های د افغانستان بانک، مبادلات بین المللی از مجاری غیر رسمی انجام شود.

مسوولان در د افغانستان بانک تصریح کردند که طی این دیدار در مورد آزاد سازی ذخایر اسعاری کشور نیز گفتگو صورت گرفته است.

گفتنیست که این گفتگو با حضور معاون سرمنشی سازمان ملل متحد، خانم رزا اوتانبایووا، نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد در افغانستان و هیئت همراه و شماری از آمرین آمریت های دافغانستان بانک صورت گرفته است.

 

دکمه بازگشت به بالا