افغانستانزندگی
موضوعات داغ

سیلاب‌زده‌گان در غور با نبود سرپناه، آب آشامیدنی و غذا روبرو هستند

شماری از باشنده‌گان شهر فیروزکوه مرکز غور می‌گویند که در پی سرازیر شدن سیلاب‌های ویران‌گر اخیر تمام دار و ندار شان از بین رفته و اکنون با چالش‌های فراوان دست به گریبان هستند.

الله‌داد باشنده‌ی روستای دره‌شیخ‌ها از مربوطات شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور می‌گوید،«سیلاب تمام زنده‌گی مارا با خود برده‌است، اکنون بدون سرپناه هستیم و هم‌چنان نانی برای خوردن و آبی برای نوشیدن نداریم».

میراحمد یکی از دیگر از باشنده‌گان این روستاء است، که سیلاب‌های ویران‌گر خساراتِ هنگفتِ مالی برایش وارد کرده است.

او می‌گوید،« سیلاب اخیر بسیار مخرب بود، تمام دار و ندار مارا برد، خانه‌، زمین‌های کشاورزی، درختان مثمر و غیرمثمر را از بین برده‌است» سیلاب‌های ویرانگری روزهای اخیر در ولایت غور خساراتِ جبران ناپذیری برای دوکاندارانِ، شهر فیروزکوه مرکز این ولایت نیز وارد کرده‌است.

باشنده‌گان غور اما می‌گویند که تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند.

آنان از حکومت امارت اسلامی و نهادهای امداد رسان ملی و بین‌المللی می‌خواهند که به مشکلات مردم رسیده‌گی عاجل کنند، تا از تلفات انسانیِ بیشتر پیش‌گیری شود، زیرا به گفته این ساکنان غور اکثر سیلاب‌زده‌گان اکنون بدون سرپناه، غذا و آب آشامیدنی هستند.

از سوی‌هم مسئولان محلی غور از ورود، تیم امارت اسلامی افغانستان جهت بررسی تلفات و خساراتِ وارده و هم‌چنان کمک‌رسانی به سیلاب‌زده‌گان به این ولایت خبر داده‌اند.

به گفته‌ی آنان قرار است، هئیت اعزامی امارت اسلامی از ساحات سیلاب‌زده دیدار و برای متضررین کمک‌رسانی کنند.

گفتنی‌ست، که در پی سرازیر شدن سیلاب‌های مُخرب (روز جمعه و شب شنبه) در ولایت غور بیش از 50 تن بشمول زنان و کودکان جان در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت باختند، و هم‌چنان هزاران خانه‌ی مسکونی و دوکان‌های مردم تخریب، هزاران جریب زمین کشاورزی و باغات از بین رفته و هزاران رأس مواشی نیز تلف شده‌است.

 

دکمه بازگشت به بالا