جهان
موضوعات داغ

ناروی فلسطین را به عنوان کشور مستقل به رسمیت شناخت

یوناس‌گار استوره، نخست‌وزیر ناروی اعلام کرده که به فلسطین را به عنوان کشور مستقل به رسمیت می شناسد.

وزارت خارجه ناروی روز(چهارشنبه،۲۲می) با نشر اعلامیه‌ی به رسمیت شناختن کشور فلسطین را دلیل برای دست‌یابی به راه حل دو کشور برای بیرون از درگیری خوانده است.

در اعلامیه‌ی به نقل از نخست‌وزیر ناروی آمده است که به رسمیت شناختن دولت فلسطین به‌‌معنای حمایت از نیروهای میانه‌رو است که در حال انجام وظیفه خود برای کاهش درگیری‌ها هستند.

او از کشور‌های دیگر خواسته است تا از این اقدام الگو گرفته و به رسمیت شناسی فلسطین رای مثبت بدهند.

به گفته نخست وزیر ناروی : « به رسمیت شناختن کشور فلسطین ممکن است منجر به از سرگیری روند دستیابی به راه‌حل دو کشوری شود و به آن شتاب جدیدی بدهد، چرا که جنگ غزه بر اهمیت دستیابی به صلح و ثبات مبتنی بر حل مسأله فلسطین تاکید دارد.»

ازسوی‌هم رهبران ایرلند و اسپانیا نیز اعلام کرده‌‌اند که طی روزهای آینده فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت می‌شناسند.

نخست وزیر ایرلند تاکید کرده که کودکان در فلسطین و اسراییل سزاوار صلح هستند.

این در حالی است که کریم خان، دادستان ارشد دادگاه کیفری بین‌المللی روزدوشنبه رهبران اسراییل به شمول بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر و پوآو گالانت،وزیر دفاع این کشور به «جنایت جنگی» و«جنایت علیه بشریت» متهم کرده و خواهان بازداشت آنان شد.

بر اساس آمار‌های مقامات صحی در غزه از آغاز حملات اسراییل بر غزه تاکنون بیش از ۳۵ هزار تن به شمول زنان و کودکان جان باخته‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا