افغانستان
موضوعات داغ

پاک‌کاری شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور جریان دارد

روندِ پاک‌سازی شهر فیروزکوه مرکز ولایت غور از وجود گِل‌ و لای از چند روز بدینسو از سوی اداراتِ مسئول در همکاری با باشنده‌گان این ولایت جریان دارد.

مسئولان در اداره‌ی شهرداری فیروزکوه می‌گویند که پس از سیلاب‌های ویران‌گرِ پسین تعدادی زیاد از دوکان‌ها و جاده های این شهر تخریب شده‌است.

به گفته‌ی آنان در کنار وارد کردن خساراتِ هنگفتِ مالی برای دوکانداران شهر فیروزکوه جاده‌ها نیز از گِل و لای پُر شده که نیاز به پاک‌کاری دارد.

رحمت‌الله موحد مدیر تنظیف شهرداری ولایت غور از تمام باشنده‌گان این ولایت می‌خواهد که در این زمینه با اداره‌ی شهرداری همکاری کنند.

از سوی‌هم شماری از باشنده‌گان غور همکاری با اداره‌ی شهرداری و آسیب دیده‌گان سیلاب‌های اخیر را وجیبه‌ی دینی و شهروندی دانسته و روی سهم گرفتن در این راستاء تاکید می‌کنند.

ضیاالحق خلیلی مسئول آموزش‌گاهِ خصوصی هریرود در شهر فیروزکوه که با دانش‌آموزان این مرکز آموزشی برای پاک‌کاری شهر آمده‌است می‌گوید،« هر فرد جامعه در قبال شهر و شهروندان مسئولیت دارند، که بابد اداء کنند، اکنون که مردم ما متضرر شدند، نیاز به کمک دارند، و ما تاحدی توان در کنار شان هستیم»

در همین‌حال تیمِ از پزشکان شفاخانه‌ی ولایتی غور نیز در این کار سهم گرفته و از همه باشنده‌گان این ولایت می‌خواهند که با پاک‌کاری شهر فیروزکوه از آلوده‌گی هواکه سبب بروز بیماری‌ها می‌شود، جلوگیری کنند.

گفتنی‌ست که در نتیجه‌ی سیلاب‌های مرگ‌بارِ روزهای پسین در مرکز و ولسوالی‌های ولایت غور دهاتن بشمول کودکان و زنان جان باخته و زیان‌های جبران ناپذیری برای باشنده‌گان این ولایت وارد شده‌است.

 

دکمه بازگشت به بالا