افغانستان

شماری از شاهراه‌‌های کشور به دلیل بارندگی‌های شدید بسته شد

وزارت فواید عامه حکومت سرپرست اعلام کرده که درپی بارندگی‌های اخیر شماری از شاهراه کشور به شمول سالنگ‌ها مسدود شده و تلاش‌های پاکسازی و بازگشایی آن جریان دارد.

این وزارت روز(شنبه،۵جوزا) با نشر خبرنامه‌ی گفته که شاهراه سالنگ از شب‌گذشته به دلیل بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب برای مدت کوتاهی به روی ترافیک مسدود شده است.

بر اساس خبرنامه به دلیل رانش زمین در شاهراه بامیان- سرپل در ولایت بامیان، سرک در ولسوالی یکلنگ شماره ۲ در منطقه پل کاشان، شاهراه غور-هرات در ولایت غور، ولسوالی خرم سرباغ در ولایت سمنگان و در ولایت فاریاب، سرک ها محورهای مرکز – بیل چراغ – گرژیوان به دلیل بارندگی‌های موسمی و سیلاب اخیر نیز بر روی ترافیک مسدود شده است.

به گفته این وزارت برخی از سرک های ارتباطی ولایت نورستان، سرک ولسوالی مویسوا در ولایت ننگرهار و سرک های ولسوالی های دره صوف، کوشانده، چهار کنت و مارمال ولایت بلخ نیز در اثر سیلاب های اخیر تخریب شده‌اند.

این در حالی است که بارندگی‌های اخیر در شماری از ولایت‌های کشور منجر به جان باختن صد‌ها تن و خسارات هنگفت مالی شده است.

ازسوی‌هم ریاست هواشناسی وزارت ترانسپورت و هوانوردی حکومت سرپرست نیز امروز(شنبه،۵جوزا) از احتمال باران‌های شدید و سیلاب‌ها در ولایت‌های بدخشان، تخار، قندوز، سمنگان و بغلان به‌شمول سالنگ‌ها هشدار داده است.

 

دکمه بازگشت به بالا