جهان
موضوعات داغ

مرزبانان ایرانی دست کم ۴شهروند پاکستانی را کشتند

رسانه‌های پاکستانی از کشته شدن دست‌کم ۴شهروند این کشور در نتیجه تیراندازی نیروهای ایرانی خبر داده‌اند.

روزنامه‌ی داون پاکستانی در گزارشی که به صبح امروز (پنج‌شنبه، ۹جوزا) منتشر کرده نوشته است که بر اثر تیراندازی نیروهای ایرانی در منطقه مرزی واشوک، از مربوطات ایالت بلوچستان، چهار تبعه پاکستانی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

طبق گزارش این رسانه، این تیراندازی در اواخر سه‌شنبه شب در منطقه مرزی موسوم به «واشوک» رخ داده است.

داون به نقل از یک مقام ارشد امنیتی گزارش داده که قربانیان در منطقه مرزی پاکستان نشسته بودند که نیروهای ایرانی در داخل مرز پاکستان شروع به تیراندازی و آنها را کشتند.

یک مقام مستقر پاکستانی در مرز گفته که اتباع پاکستانی کشته و زخمی شده در تامین نفت قاچاق از ایران دست داشتند و یکی از زخمیان نیز گفته است که در انتظار محموله نفتی بودند که نیروهای ایرانی تیراندازی کردند.

رسانه‌های ایرانی گزارش داده‌اند که نیروهای مرزی این کشور به سوی گروهی از «سوخت‌بران» در منطقه مرزی سراوان در ولایت سیستان و بلوچستان تیراندازی کرده‌اند که دستکم چهار کشته و چهار مجروح برجای گذاشته است.

وبسایت «حال‌وش» که اخبار سیستان و بلوچستان را پوشش می‌دهد گزارش داده است که سوخت‌بران کشته و مجروح‌شده اهل بلوچستان پاکستان بودند و چهار سوخت‌بر دیگر هم در جریان این تیراندازی ناپدید شده‌اند.

رسانه‌های دولتی ایران به‌صورت غیرشفاف گزارش داده‌اند که در نتیجه تیراندازی نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی در دو ولایت مازندران و سیستان و بلوچستان به کشته شدن دست‌کم ۵ نفر و مجروح شدن ۴ تن منجر شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا