جهان
موضوعات داغ

اشاره‌ی سخنگوی کاخ سفید به حملات هوایی در افغانستان و کشتار غیرنظامیان

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید برای توضیح آنچه که اسراییل در غزه انجام می‌دهد به حملات هوایی امریکا در افغانستان و عراق اشاره کرد، حملاتی که به گفته‌ی او به کشتار «غم‌انگیز» غیرنظامیان منجر شده بود.

رسانه‌های امریکایی به نقل از جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گزارش داده‌اند که او حمله هوایی مرگبار اسرائيل بر کمپ آوارگان در شهر رفح را با بمباران هوایی امریکا در افغانستان و عراق تشبیه کرده است.

آقای کربی تصریح کرده است که «ما (امریکا) حمله‌های هوایی را در مکان‌هایی مانند عراق و افغانستان انجام داده‌ایم که به طرز غم‌انگیزی باعث تلفات غیرنظامیان شده‌ایم.»

او همچنان به یکی از حملات امریکا در افغانستان اشاره کرد که در نتیجه آن اعضای یک خانواده به شمول کودکان کشته شدند و افزود که «ما آن را جبران کردیم. از آن درس گرفتیم و رویه‌هایی را برای جلوگیری از تکرار آن وضع کردیم. این همان چیزی است که انتظارات ما در این مورد (از شیوه عملیات اسرائيل بر غزه) خواهد بود.»

یکی از مرگبارترین حملات هوایی امریکا حوالی ظهر روز یک‌شنبه، هفتم سنبله سال ۱۴۰۰ رخ داد. در این حمله نُه عضو یک خانواده در نزدیکی میدان هوایی کابل هدف قرار گرفت و کشته شدند.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید همچنان با اشاره به اینکه واشنگتن با دقت جریان حملات اسراییل علیه فلسطینیان رصد می‌کند افزود که حمله‌ی اخیر اسراییل بر کمپ آوارگان در رفح مصداق عملیات زمینی گسترده نبوده و در نتیجه از خطوط قرمز آمریکا عبور نکرده است.

 

 

دکمه بازگشت به بالا