جهانعکسنگاه‌ها

دختران پوتین در مجمع اقتصادی سن‌پترزبورگ سخنرانی کردند

مجمع اقتصادی سن‌پترزبورگ که همه‌ساله در زادگاه ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه برگزار می‌شود، امسال با حضور دختران پوتین و سخنرانی‌ مفصل آنها در مورد اقتصاد زیستی (Bioeconomics) و نقش صنعت دفاع در حفظ استقلال فناوری روسیه حاشیه‌ساز شد.

گاردین در گزارشی که امروز (یک‌شنبه، ۲۰جوزا) منتشر کرده، ماریا ورونتسوا، دختر 39 ساله پوتین را دانشمند متخصص در تحقیقات ژنتیکی معرفی کرده و نوشته است که او بعد از مدت‌ها در انظار عمومی ظاهر شده و در مجمع بین‌المللی اقتصادی سن پترزبورگ (SPIEF) در مورد “اقتصاد زیستی” ریاست بحث را بر عهده گرفته است.

در همان روز، کاترینا تیخونوا، دختر 37 ساله پوتین که در گزارش گاردین مدیر فنی و رقصنده راک اند رول آکروباتیک معرفی شده، «با افتخار» درباره نقش صنعت دفاعی در تضمین حاکمیت تکنولوژیکی روسیه یا آنچه که نقش صنعت دفاع در حفظ استقلال فناوری روسیه خوانده می‌شود صحبت کرده است.

این مجمع اقتصادی که با مخفف «SPIEF» نیز شناخته می‌شود یکی از مهم‌ترین رویدادهای سال در زمینهٔ اقتصاد و سیاست گفته شده و در مواردی نیز این مجمع اقتصادی را با جلسات سالانه داووس (Davos meetings) که همه‌ساله در سویس برگزار می‌شود مقایسه کرده‌اند.

طبق گزارش رسانه‌های روسی، موضوع اصلی مجمع امسال «پایه گذاری چند قطبی – تشکیل مرکزهای جدید رشد» تعیین شده بود و پوتین نیز قرار بود در حاشیه‌ی این برنامه با رهبران کشورها ملاقات کند که بُعد سیاسی آنرا برجسته‌تر می‌سازد و این در حالی است که این مجمع بدون هیئت‌هایی از کشورهای غربی و با حضور پررنگ هیئت‌هایی از امریکای جنوبی و کشورهای آسیایی برگزار شده بود.

شمار زیادی از رسانه‌ها، به حضور غیرمنتظره‌ی دختران پوتین در مجمع اقتصادی توجه کرده‌اند.

نیویورک پست گزارش داده است که دختران پوتین (کاترینا تیخونووا و ماریا ورونتسوا) برای به اشتراک گذاشتن تجربه حرفه‌ای خودشان در حوزه‌های تخصصی خود سخنرانی نکردند، بلکه برای «تقویت تصویر پدرشان» در این مجمع حاضر شدند.

گاردین در گزارش خود نوشته است: «فرزندان پوتین و متحدانش به طور فزاینده‌ای در مشاغل و دولت جا باز می‌کنند و این نشان می‌دهد که والدین سالخورده آنها در تلاش هستند تا انتقال مداوم قدرت و نفوذ را تضمین کنند.»

در همین حال، نیویورک پست به نقل از رونالد مارکس، مامور سابق سی‌آی‌ای گزارش داده است که «پوتین اکنون به سنی رسیده است که به میراثش می‌اندیشد. و تا جایی که من می‌دانم، هر دو این دختران بسیار تیزهوش‌اند. اگر این دختران بتوانند در کانون توجه قرار بگیرند و او را نمایندگی کنند، فکر می‌کنم او از این فرصت استفاده خواهد کرد.»

 

دکمه بازگشت به بالا