افغانستانحقوق بشرنگاه‌ها

بالای ۱۵ تن در سه ولایت کشور حکم جزای تعزیری تطبیق شد

ستره محکمه حکومت سرپرست تایید کرده که طی سه روزگذشته ۱۵ تن را در ولایت‌های سرپل،قندهار و پکتیا در محضر عام شلاق زده‌اند.

بر اساس خبرنامه ستره محکمه حکومت سرپرست این افراد به اتهام‌های «فساد اخلاقی»،«لواطت»،«دزدی» و«زنا» در روز‌های دوشنبه،سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری مجازات شدند.

در خبرنامه‌ی دفتر والی حکومت سرپرست در ولایت قندهار آمده است که حکم شلاق بالای ۱۲ تن در پارک عمومی اسپین‌بولدک در ملاء عام اجرا شده است.

همچنین ستره محکمه حکومت سرپرست گفته که بالای دو تن از متهمین در ولایت سرپل به یک سال حبس تنفیذی و (۲۱) دُره جزای تعزیری و متهم دوم را به (۶) ماه حبس تنفیذی و (۳۱) دُره نیز تطبیق شده است.

در خبرنامه آمده است که « مسؤولین اراکین و باشنده گان ولسوالی بلخاب در ارتباط به جرم و تطبیق حکم جزای تعزیری بالای مجرم و متهم در محضر عام، بخاطر اصلاح و عبرت به دیگران دقایق چند صحبت نمود.»

ازسوی‌‌هم ستره محکمه حکومت سرپرست از اجرای حکم شلاق بر اساس فیصله محکمه ابتدایی ولسوالی زرمت بالای یک تن در ولایت پکتیا خبر داده است.

گفتنی است که پیش از این نیز مقامات حکومت سرپرست بر تطبیق حدود قصاص تاکید کرده‌اند.

این در حالی است که حکومت سرپرست از زمان تسلط دوباره بر افغانستان تا اکنون ، بارها افراد متهم را در ملاءعام شلاق زده‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا