افغانستان

اداره توسعه بین‌المللی امریکا از نیازمندی بیش از ۱۷ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های فوری هشدار داد

اداره توسعه بین‌المللی امریکا (یواس‌ای‌آی) با نشر گزارشی گفته اخراج مهاجران از پاکستان و سیلاب‌ها‌ی اخیر میزان نیازمندی به کمک‌های بشردوستانه را در افغانستان افزایش داده و بیش از ۱۷ تن به کمک‌های فوری نیاز دارند.

این اداره روز(شنبه،۱۵جون) با نشر گزارشی ابراز امیدواری کرده که ممکن است پس از برداشت حاصلات ماه جوزا امنیت غذای در افغانستان بهبود پیدا کند.

بر اساس آمار‌های اداره توسعه بین‌المللی امریکا از ۱۵ سپتمبر ۲۰۲۳ تا اکنون، ۶۱۰هزارو۸۰۰ مهاجر از پاکستان به گونه «اجباری و اختیاری» به افغانستان برگشته‌اند.

به گفته این اداره سیلاب‌های اخیر و خشکسالی‌‌ها نیز شماری ازخانواده‌ها را در وضعیت دشواری قرار داده که ۲۳.۷ میلیون تن در افغانستان نیازمند کمک‌های بشردوستانه هستند.

در گزارش این اداره آمده است که نهادهای مختلف امدادرسان به ۴۳ هزار نفر در مناطق سیل‌زده کمک کردند و برای بیش از ۵۶ هزار نفر نیز مراقبت‌های بهداشتی ارائه شده است.

بر اساس آمار‌های این اداره ۲۲۵ تن در پی سیلاب‌های اخیر در افغانستان جان باخته‌اند و ارایه کمک‌های اضطراری به آسیب‌دیدگان ادامه دارد.

همچینن اداره توسعه بین‌المللی امریکا افزوده است که آسیب‌دیدگان سیلاب در افغانستان به غذا، سرپناه و آب نیاز دارند.

پیش از این نیز برنامه‌ی جهانی غذا گفته بود که برای ادامه کمک‌های بشردوستانه به افغانستان طی ۶ ماه آینده به ۶۵۰ میلیون دالر نیاز دارند.

دکمه بازگشت به بالا