جهان

ساختمان دفتر صلیب سرخ در نوار غزه در اثر گلوله باران آسیب دید

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که ، در اثر اصابت پرتابه‌های «کالیبر» به دفتر این نهاد در غزه که صدها غیرنظامی در اطراف آن حضور دارند، 22 نفر کشته، 45 تن زخمی و به ساختمان این اداره آسیب رسیده است.

این مرکز در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی « ایکس» نوشت که در پی این حادثه، شمار زیادی از قربانیان شامل 22 کشته و 45 زخمی به بیمارستان صحرایی صلیب سرخ واقع در منطقه انتقال یافتند.

به گفته این اداره در پی این حملات خسارات مادی همچنان به دفتر صلیب سرخ وارد شده است.

در این بیانیه تاکید شد که تیراندازی خطرناک در نزدیکی تأسیسات بشردوستانه‌ای که طرف‌های درگیری از مکان آنها با خبرند و علامت صلیب سرخ را دارند، جان غیرنظامیان و کارکنان صلیب سرخ را به خطر می‌اندازد.

از سوی هم کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه بیانیه تاکید کرد که این حادثه خطرناک امنیتی، یکی از چندین موردی است که طی روزهای اخیر رخ داده و پیش از این نیز گلوله‌های سرگردان، به ساختمان‌های کمیته بین‌المللی، اصابت کرده بود.

وزارت بهداشت غزه نیز اعلام کرد که در این بمباران توسط ارتش اسرائیل ۲۵ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شدند. این وزارتخانه اشاره کرد که بمباران اسرائیل “خیمه‌های آوارگان در منطقه المواسی” را در اطراف پایگاه کمیته بین المللی صلیب سرخ هدف قرار داد.

این در حالی است که سخنگوی ارتش اسراییل به نقش داشتن در این حادثه اعتراف نکرده اما گفت که درحال بررسی است. وی به خبرگزاری فرانسه گفت: «تحقیقات اولیه انجام شده نشان می‌دهد که هیچ نشانه‌ای مبنی بر حمله ارتش اسرائیل به منطقه بشردوستانه در المواسی وجود ندارد اما این حادثه در حال بررسی است.».

.

 

دکمه بازگشت به بالا