اقتصاد

سرمایه‌گذاران افریقای جنوبی در سکتور معادن سرمایه‌گذاری می‌کنند

ملاعبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست الوزراء حکومت سرپرست در دیدار با شماری از سرمایه گذاران، علماء و متخصصین بخش صحت آفریقای جنوبی از علاقمندی این کشور برای سرمایه‌گذاری در سکتور معادن کشور خبر داده است.

معاونیت اقتصادی ریاست‌الوزراء امروز (دوشنبه، ۴سرطان) در خبرنامه‌ای گفته، در این دیدار، سرمایه گذاران آفریقای جنوبی با استفاده از فرصت‌های ایجاد شده در زمینه سرمایه‌گذاری در افغانستان، علاقه خود را برای سرمایه‌گذاری در سکتور معادن نشان داده، افزودند که آنها می توانند با کمک تکنالوژی پیشرفته معادن را استخراج و پروسس نمایند.

در خبرنامه آمده، که متخصصین بخش صحت این کشور گفته که می‌خواهند در هماهنگی با وزارت صحت عامه افغانستان یک شفاخانه معیاری و مجهز را اعمار نماید تا از سکتور صحت در افغانستان حمایت و خدمات صحی معیاری به افغان ها ارائه شوند.

طبق خبرنامه، در این دیدار ملا عبدالغنی برادر معاون اقتصادی ریاست الوزراء از هر گونه همکاری و حمایت از سرمایه گذاران، علماء و متخصصین بخش صحت آفریقای جنوبی اطمینان داده، گفت که در حال حاضر زمینه خوبی برای سرمایه‌گذاری در افغانستان فراهم شده و سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانند از این فرصت استفاده نمایند.

این در حالی‌است که روز گذشته چند تن سرمایه‌گذاران روسی به منظور سرمایه‌گذاری در سکتور معادن با سرپرست وزارت معادن و پترولیم دیدار داشتند.

 

دکمه بازگشت به بالا