افغانستانحقوق بشرنگاه‌هاهنر

امارت اسلامی فعالیت یک رادیوی محلی را در لغمان متوقف کرد

مرکز خبرنگاران افغانستان از توقف فعالیت رادیو خصوصی«کاوون غگ» در ولایت لغمان خبر داده و گفته تمام وسایل این رادیو از سوی مسوولان محلی امارت اسلامی ضبط شده است.

این مرکز در گزارشی که امروز (یک‌شنبه، ۱۷سرطان) منتشر کرده نوشته است که نیروهای امارت اسلامی رادیو خصوصی«کاوون غگ» را که از حدود دو دهه پیش در این ولایت فعالیت دارد، با این ادعا که «مالکیت آن متعلق به دولت است»، بسته است.

طبق این گزارش، نیروهای ریاست استخبارات امارت اسلامی در ولایت بغلان به‌همراه نمایندگان اداره محلی این ولایت و ریاست اطلاعات و فرهنگ به تاریخ ۲۴جوزا به دفتر این رسانه رفته و فعالیت آنرا متوقف کرده‌اند.

نیروهای استخبارات با بستن دروازه «کاوون غگ» به کارمندان آن گفته‌اند که ساختمان و تجهیزات این رسانه متعلق به دولت است و به همین دلیل هر چه به نام این رسانه است، ضبط می‌شود.

انقلابی یوسفزی، مدیر مسؤل رادیو کاوون غگ به مرکز خبرنگاران افغانستان گفته است که این رادیو در سال ۱۳۸۴ در مهترلام مرکز ولایت لغمان با کمک مالی«اینترنیوز» که یک مؤسسه بین‌المللی است ایجاد شد و طبق یک تفاهم با اداره محلی، یک قطعه زمین به آن اختصاص داده شد و بر این زمین یک ساختمان یک طبقه برای رادیو ساخته شد.

منابع در اداره محلی ولایت لغمان به مرکز خبرنگاران افغانستان گفت که بستن رادیو از سوی استخبارات یک اقدام موقتی است و این رادیو «بیت‌المال»(متعلق به دولت) است و قرار است به زودی در مورد چگونگی اداره و راه اندازی دوباره آن تصمیم گرفته شود.

مرکز خبرنگاران افغانستان ضمن ابراز نگرانی از توقف اجباری فعالیت‌های رادیو «کاوون غگ» خواستار بازگشایی هر چه زودتر و بدون قید و شرط این رسانه شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا