جهان

پاکستان گزارش‌های مرتبط با تعلیق اخراج مهاجران فاقد اسناد از این کشور را رد کرد

وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرده که گزارش‌‌ها مبنی بر تعلیق اخراج مهاجران فاقد اسناد افغانستان از این کشور نادرست است و روند اخراج این مهاجران مانند گذشته ادامه دارد.

ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت امور داخله پاکستان روز(چهارشنبه،۲۰سرطان) با نشر پیامی به رادیو مشال،بخش پاکستان رادیو آزادی از ادامه اخراج مهاجران فاقد اسناد افغانستان از این کشور خبر داده است.

او تاکید کرده که فیلیپو گراندی، کمیشنری عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در دیدار با مقامات پاکستانی در مورد مهاجران تفاهم نکرده‌اند.

این در حالی است که حکومت پاکستان از تمدید اقامت ۱.۴۵ میلیون مهاجر افغانستان که دارای کارت‌های (پی‌او‌آر) هستند برای یک سال در این کشور خبر داده است.

فیلیپو گراندی، کمیشنر عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد پیش از این به منظور گفتگو‌ در باره «تعلیق اخراج مهاجران غیرقانونی» طی سفر سه روزه به پاکستان سفر کرد.

او از تمدید مدت اقامت مهاجران افغانستان در این کشور قدردانی کرده افزوده است که “پس از سفرم به پاکستان، خبر خوش آمدی دریافت کردم مبنی بر اینکه کارت‌های (اثبات ثبت نام/پی‌اوآر) برای مهاجران افغان برای یک سال تمدید شده است. خوش استم که سنت مهمان نوازی پاکستان حفظ شده است. همانطور که با دولت بحث شد، اکنون باید روی راه حل‌ها و حمایت پایدار تمرکز کنیم.”

بر اساس گزارش‌ها از زمان اغاز روند اخراج مهاجران افغانستان از پاکستان تاکنون ۶۰۰ هزار تن به کشور برگشته‌اند.

 

دکمه بازگشت به بالا