پارلمان: پاکستان قابل اعتماد و صادق نیست

140 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۱۸ میزان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸ قبل از ظهر
پارلمان: پاکستان قابل اعتماد و صادق نیست
عبدالرؤف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان افغانستان

عبدالرئوف ابراهیمی رئیس پارلمان افغانستان اسلام‌آباد را به برخورد دوگانه متهم کرد و از اشرف غنی خواست تا با استفاده از تجربه گذشته، حرکت‌های پاکستان را بررسی کند.

وی تصریح کرد: ارتش پاکستان در تعامل با افغانستان صداقت ندارد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: مقامات پاکستانی در دیدار با اشرف غنی برای نابودی مراکز امن تروریستی تعهد دادند اما پس از بازگشت به کشورشان دچار فراموشی شدند.

رئیس پارلمان افغانستان اظهارداشت: هیئت پاکستانی همچنین متعهد شد که علمای پاکستانی را وادار می‌کند تا جنگ در افغانستان را جهاد اعلام نکنند که این موضوع نیز تحقق نیافت.

غلام فاروق مجروح نماینده ولایت هرات در پارلمان افغانستان نیز گفت: عملکرد حکومت وحدت ملی در سیاست خارجی خود سبب فشار به پاکستان شده است بنابراین سفر اشرف غنی به اسلام‌آباد این تلاش‌ها را بی اثر می‌کند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که پاکستان به پیش شرط‌های دولت کابل عمل نکند نباید رئیس جمهور افغانستان به این کشور سفر کند.

«داود کلکانی» نماینده کابل در پارلمان افغانستان اعلام کرد: پاکستان به دلیل حمایت از تروریسم تحت فشار است و بار دیگر با استفاده از دیپلماسی دوگانه قصد فریب دارد.

«علی اکبر قاسمی» نماینده مردم غزنی نیز سفر اشرف غنی به پاکستان را ذلت اعلام کرد.

هفته گذشته برخی از منابع از سفر رئیس جمهور افغانستان به اسلام‌آباد در پی دعوت دعوت رئیس ستاد ارتش پاکستان خبر داده بودند.

از سوی دیگر، «شاه حسین مرتضوی» سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گفته که سفر به اسلام‌آباد در دستور کار رئیس جمهور افغانستان نیست.

۱۳۹۶-۰۷-۱۸ ۱۳۹۶-۰۷-۱۸
کوکچه پرس