گزارش هیئت بررسی‌کننده رویداد تروریستی پکتیا

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان شام امروز با هیئت بررسی کننده رویداد تروریستی پکتیا به ریاست داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در ارگ دیدار کرد.

کوکچه پرس429 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۷ میزان ۱۳۹۶ - ۴:۲۰ بعد از ظهر

دراین دیدار که شمیم کتوازی والی پکتیا نیز حضور داشت ابتدا، هیئت بررسی کننده رویداد ترورسیتی پکتیا، گزارش یافته هایش را در رابطه به حملۀ تروریستی بالای قوماندانی امنیه آن ولایت به رئیس جمهور ارائه نمود.

 هیئت متذکره گفت که از اثر حملۀ تروریستی بالای قوماندانی امنیه و مرکز تعلیمی پولیس پکتیا، ساختمان های زیادی آسیب دیده اند که نیاز به بازسازی عاجل دارند.

شمیم کتوازی والی پکتیا از توجه رئیس جمهور کشور نسبت به مجروحین و شهدا قدردانی نموده گفت: مردم ولایت پکتیا همواره از حکومت حمایت نموده اند و در حادثۀ اخیر این ولایت، مردم با اهدای خون شان جان اکثر مجروحین را نجات دادند.

کتوازی از رئیس جمهور کشور خواست که ساختمان های قوماندانی امنیه و مرکز تعلیمی پولیس پکتیا نظر به آسیب های جدی، باید به گونۀ عاجل بازسازی شود. وی اضافه نمود که نیاز است تا حکومت امکانات کمک رسانی را به خانواده های شهدا و مجروحین رویداد تروریستی اخیر فراهم سازد.

والی پکتیا گفت: ولایت متذکره به هر بخش نیاز به توجه دارد و از رئیس جمهور کشور خواست که به منظور تأمین امنیت بهتر، توسعه و انکشاف این ولایت تمرکز بیشتر صورت گیرد.

رئیس جمهور غنی یکبار دیگر مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خاطر حادثۀ تروریستی روز گذشته به والی و مردم پکتیا ابراز داشته و به مسوولین وزارت های دفاع ملی، امور داخله، شهرسازی و مالیه و همچنان ادارۀ مستقل ارگان های محلی هدایت داد تا در زمینۀ بازسازی ساختمان های آسیب دیده، اقدامات عاجل نمایند.

رئیس جمهور کشور به رهبری نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هدایت داد تا در قسمت تأمین امنیت شهر گردیز از هیچ نوع تلاش دریغ نورزند. وی به مردم و والی پکتیا اطمینان داد که حکومت بسته های جدید انکشافی را به این ولایت منظور خواهد کرد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۷-۲۷ ۱۳۹۶-۰۷-۲۷
کوکچه پرس