در حمله هوایی آمریکا به قندوز ۱۳ فرد ملکی کشته شدند

در حمله هوایی ارتش آمریکا به ولسوالی چاردره در ولایت قندوز افغانستان، دست کم 13 غیر نظامی کشته شدند.

کوکچه پرس289 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۴ عقرب ۱۳۹۶ - ۹:۴۷ قبل از ظهر

ساکنان و مقام های محلی از کشته شدن دست کم ۱۳ غیرنظامی در حمله هوایی ارتش آمریکا به ولایت قندوز در شمال افغانستان خبر دادند.

هدف این حمله نیروهای طالبان در ولسوالی چاردره در قندوز بوده که نیروهای نظامی افغانستان در چند روز اخیر در حال انجام عملیات در آن منطقه بودند. به گفته ساکنان منطقه، حمله هوایی ارتش آمریکا زمانی روی داد که جنگجوهای طالبان پس از حمله دیشب نیروهای افغانستان ساکنان را مجبور کردند تا برای خارج کردن کشته های طالبان از زیر آوار به آن ها کمک کنند.

این در حالی است که احمد سالم سخنگوی کماندوهای افغانستان کشته شدن غیرنظامیان را تکذیب کرده و اعلام کرد که تنها ۲۵ نیروی طالبان در حمله کشته شدند. اما سخنگوی ارتش آمریکا با اعلام آگاهی از اخبار مربوطه گفت که ارتش در حال بررسی موضوع است.

از دو ماه پیش که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا راهبرد جدید دولتش در افغانستان را اعلام کرده، حمله های هوایی ارتش آمریکا در این کشور بیش از دو برابر شده است. بنابر آمار نیروی هوایی ارتش آمریکا، جنگنده هایی آمریکا در ماه های اوت و سپتامبر (مرداد و شهریور ۹۶) حدود ۹۰۰ بمب و موشک به خاک افغانستان شلیک کرده اند؛ در حالی که این عدد در زمان مشابه در سال گذشته میلادی حدود ۲۶۰ بوده است.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۳۹۶-۰۸-۱۴
کوکچه پرس