کشته شدن ۷۴ تن تروریست در مناطق مختلف کشور

کوکچه پرس164 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۴ عقرب ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷ بعد از ظهر

به گزارش کوکچه ، وزارت دفاع ملی کشورمان طی بیانیه ای اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه ۷۴ تن از دهشت  افگنان کشته  ،۴۹ تن  زخمی  و ۲ تن دیگر دستگیر گردیدند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات کنر، غزنی، پکتیا، فراه  بلخ  ،جوزجان فاریاب، کندز،بغلان و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی گیرو ولایت غزنی ۲۹ تن تروریست طالب کشته ، ۳۳ تن زخمی ، ۲ تن دستگیر ، ۳ عراده موتر ، ۹ عراده موتر سایکل و مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده ، در ولسوالی های پشت رود و خاک سفید ولایت فراه ۲۴ تن دهشت افگن کشته ، ۱۶ تن زخمی ، ۴ عراده موتر و ۶ عراده موتر سایکل دشمن از بین برده شده و در ولسوالی جاجی آریوب ولایت پکتیا ۱۰ تن دهشت افگن کشته و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده است .

همچنان در این عملیات در ولسوالی گرمسیر ولایت هلمند ۸ تن دهشت افگن کشته و در ولسوالی مروره ولایت کنر ۳ تن تروریست پاکستانی کشته شده اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۳عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۹ عملیات خاص در  ۹  ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی ۹۱پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  ۹ ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۴ ۱۳۹۶-۰۸-۱۴
کوکچه پرس