حمام خون در تگزاس؛ تیراندازی در یک کلیسا ۳۰ کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت

بر اثر تیراندازی در یک کلیسا در منطقه «سادرلند اسپرینگز» تگزاس ده‌ها نفر کشته و زخمی شده‌اند.

1,272 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۵ عقرب ۱۳۹۶ - ۱:۳۵ قبل از ظهر

آنچه که اکنون می دانیم چه اتفاقی افتاد: FBI به صحنه تیراندازی در یک کلیسا در Sutherland Springs، تگزاس پاسخ می دهد. مقامات گفتند قربانیان: چندین نفر کشته شده اند و بسیاری دیگر زخمی شده اند. مقامات هنوز اعداد خاصی ارائه نکرده اند. مظنون: بخش کلیسای شهرستان گوادالوپ می گوید تیرانداز مرده است.

مرد مسلحی با ورود به کلیسایی در جنوب تگزاس اقدام به تیراندازی کرد که در اثر آن چندین تن کشته و زخمی شدند.

فرماندار تگزاس در واکنش به این رویداد در صفحه توییتر خود با قربانیان این حمله ابراز همدردی کرده است.

بر اساس آخرین گزارش‌های رسانه‌های آمریکایی، یک مقام پلیس تگزاس اعلام کرد که دست‌کم ۲۷ تن در اثر این تیراندازی جان خود را از دست داده‌ و چندین تن دیگر زخمی شدند.

قانون اساسی آمریکا، حق نگهداری و حمل سلاح را به مردم این کشور داده است؛ در قانون اساسی آمریکا آمده که «داشتن یک نیروی منظم شبه نظامی مردمی برای امنیت یک کشور آزاد ضروری است و حق مردم برای حمل و نگهداری اسلحه، نباید نقض شود.»

دست کم ۳۰ درصد از مردم آمریکا مسلح هستند؛ اگرچه تنها ۴٫۴ درصد از جمعیت مردمان زمین در آمریکا زندگی می‌کند، اما حدود نیمی از همه اسلحه‌های غیرنظامی جهان در آمریکا نگهداری می‌شود.

هر چند بسیاری از سیاسیون و مردم آمریکا مخالف آزاد ماندن حمل سلاح و حامی پایان یافتن حملات خونین در کوچه و خیابان هستند، اما «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا حامی سرسخت حفظ حق نگهدرای سلاح برای آمریکایی‌هاست.

یک فرد مسلح در تگزاس آمریکا به سوی شرکت کنندگان در مراسم دعای روز یکشنبه کلیسا شلیک کرده است. پلیس گفته دست‌کم ۲۷ نفر کشته شده‌اند.

گزارش شده که مرد مسلح ساعت ۱۱:۳۰ ظهر وارد کلیسا شده و شروع به تیراندازی کرده است.

به گفته مقام‌های مسئول فرد مهاجم پس از این حمله، اقدام به فرار کرده اما پس از چندی به دست پلیس کشته شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به حادثه خونین تگزاس در توییتر خود نوشت: « خداوند همراه افراد حاضر در تگزاس باشد، پلیس اف‌بی‌آی در صحنه تیراندازی حاضر است، من هم از ژاپن در حال پیگیری وقایع  هستم.»

فقط در سال ۲۰۰۹، حدود ۳۱۰ میلیون قبضه سلاح گرم در آمریکا خرید و فروش شد. آمار سال ۲۰۱۴ مراجع درمانی آمریکا نشان می‌دهد که تیراندازی با سلاح گرم، یازدهمین عامل مرگ و میر در آمریکاست که در آن سال ۳۳ هزار و ۵۴۹ نفر را به کام مرگ کشاند.

یک خبرنگار محلی حاضر در محوطه کلیسا نوشته که مردم در حیاط منتظر هستند تا از عزیزانشان خبر بگیرند.

تصاویر نشان می‌دهد پلیس منطقه را بسته است و هلی‌کوپترها اطراف کلیسای فرست باپتیست در ساترلند مشغول پرواز هستند.

ساترلند شهری کوچک با جمعیت چهارصد هزار نفر است.

پلیس فدرال آمریکا گفته که اطلاعی از انگیزه ضارب ندارد. پلیس همچنین گفته با وجود آنکه تصور می‌شود، ضارب فقط یک نفر بوده است، احتمال‌های دیگر را هم در نظر دارد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۵
کوکچه پرس