توافقنامه اعمار یک باب شفاخانه تخصصی با بنیاد بیات به امضاء رسید

کوکچه پرس324 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۶ - ۱:۳۱ قبل از ظهر
توافقنامه اعمار یک باب شفاخانه تخصصی با بنیاد بیات به امضاء رسید

به گزارش کوکچه دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، امروز توافقنامه اعمار یک باب شفاخانه را با محترم احسان الله بیات بنیان گذار بنیاد بیات امضاء نمود.

این شفاخانه در چهار طبقه با ظرفیت صد بستر در محوطه شفاخانه صحت طفل اندراگاندی در بخش های تداوی واقعات ولادی نسایی و نوزاد، چشم، گوش و گلو و کلینیک تحقیقاتی برای امراض سرطان با هزینه دو ملیون دالر امریکایی که از سوی بیناد بیات پرداخت میگردد، اعمار میشود.

دوکتور فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه کشور، به نمایندگی از مردم و حکومت افغانستان از همکاری مالی بنیاد بیات در راستای اعمار این شفاخانه ابراز قدردانی نموده و اظهار نمود که بنیاد بیات همواره سکتور صحت را در عرصه اعمار شفاخانه ، کلینیک، تجهیزات و وسایل طبی همکاری نموده است.

دوکتور فیروز  ایجاد این شفاخانه را در راستای بهبود عرضه خدمات صحی به خصوص مادران و نوازادن موثر تلقی نموده گفت:” این شفاخانه تخصصی به شکل اساسی ، معیاری، و مجهز با وسایل طبی پیشرفته اعمار میگردد، که واقعات پیچیده ولادی، چشم، گوش، گلو به شیوه مدرن تداوی میگردد. همچنان در این شفاخانه یک مرکز تحقیقاتی بخش سرطان نیز ایجاد میگردد که آن نخستین مرکز تحقیقاتی در بخش مذکور به سطح کشور میباشد.”

از سوی دیگر آقای احسان الله بیات میگوید، که این بنیاد با توجه به مشکلات صحی خانم ها و اطفال کشور تصمیم اتخاذ نمود تا یک مرکزی را ایجاد نماید که مشکلات صحی خانم ها و اطفال را در بخش های نامبرده مرفوع سازد و این بنیاد از شروع کار آن تاکنون ۱۴ باب مرکز صحی را در نقاط مختلف کشور اعمار نموده است.

انکشاف زیر بناهای صحی و کاهش مرگ و میر مادران و اطفال یکی از اولویت های عمده وزارت صحت عامه میباشد که در این بخش تلاش ها جریان دارد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۸ ۱۳۹۶-۰۸-۱۸
کوکچه پرس