حملۀ انتحاری در بلخ جان یک فرمانده پیشین جمعیت اسلامی را گرفت

آمر امنیت فرماندهی پولیس بلخ می‌گوید در حمله انتحاری در این ولایت، یک فرماندۀ پیشین جمعیت اسلامی کشته و دو تن دیگر زخم برداشتند.

کوکچه پرس507 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۶ - ۲:۵۴ بعد از ظهر

این حمله حوالی ساعت هشت صبح امروز (پنج‌شنبه، ۱۸عقرب) در برابر رستورانت «منصور» در مزارشریف رخ داد.

جنرال عبدالرزاق قادری، آمر امنیت پولیس بلخ می‌گوید شخصی به نام عبدالغنی، ولسوال پیشین مارمل و از فرماندهان پیشین جمعیت اسلامی هدف این حمله انتحاری بوده است.

وی، افزود در این حمله عبدالغنی کشته شده است و دو تن دیگر زخم برداشتند.

هویت انتحار کننده تا هنوز روشن نشده است، اما آمر امنیت پولیس بلخ می‌گوید که تلاش‌ها برای شناسایی انتحار کننده ادامه دارد.

محمدفرید، کارگر رستورانت منصور در بارۀ این رویداد به طلوع‌نیوز گفت: «شخصی که انتحاری کرد منتظر این آدم بوده اول زیر پای او یک پتاقی می‌اندازه، بعد از او غنی نام از یخن او می‌گیرد که چی کردی، به مجردی که از یخنش می‌گیرد انفجار می‌کند.»

باشنده‌گان مزارشریف از این رویداد اندوهگین شده‌اند. آنان می‌گویند وقوع این گونه رویدادها نشانۀ بی ‌پروایی نیروهای امنیتی در تأمین امنیت مردم است.

ذبیح الله، باشندۀ مزارشریف بیان داشت: «بسیار یک وضعیت خطرناک؛ توته‌های گوشت هر طرف پراکنده بود، بسیار وضعیت خراب بود.»

عزیز، باشندۀ دیگر مزار شریف نیز افزود: «بخدا ما خسته شدیم برادر! باور کنید هیچ امید به فردای خود نداریم که چی کار کنیم.»

در همین حال، بستگان قربانی این رویداد می‌گویند که انتحار کننده را می ‌شناسند و او بر بنیاد دشمنی‌های شخصی، این حمله را انجام داده است.

حسن، از نزدیکان قربانی می گوید: «هر روز افرادش می ‌گفت که حسن ‌آغا و حاجی غنی واجب القتل استند هر روز دم روی ما را کمین می‌گرفت.»

ولی، یکی دیگر از نزدیکان قربانی در این مورد گفت: «هر روز تلاش می‌کردند که حاجی غنی را بزنند کسی جرأت کرده نمی ‌توانست، یک شوربلاقی را تحریک کرد و ده جانی حاجی صاحب برابر کرد.»

او افزود: «ما غیر از متوکل دیگر دشمن نداریم اگر حکومت پرسان می‌کند پرسان کند اگر نمی‌کند ما خود ما سر خانه‌اش حمله می‌کنیم.»

عالمان دین می‌گویند که اسلام دین رحمت است و کشتن انسان‌ها را بر اساس دشمنی‌های شخصی آن هم از رهگذر حمله‌های انتحاری حرام می‌دانند.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۸
کوکچه پرس