مصر علیه حزب الله لبنان هیچ اقدامی انجام نخواهد داد

رئیس جمهور مصر در جمع اهالی رسانه تأکید کرد که بحران های منطقه را می توان با گفتگو حل و فصل کرد و او مخالف هرگونه اقدام نظامی علیه ایران و حزب الله است.

کوکچه پرس200 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۸ عقرب ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷ قبل از ظهر

به دنبال موضع گیری عربستان، آمریکا و اسرائیل در قبال حزب الله لبنان، رئیس جمهور مصر اعلام کرد که هیچ گونه اقدامی علیه حزب الله انجام نخواهد داد.

“عبدالفتاح السیسی” رئیس جمهور مصر در بخش دیگر از گفت‎وگوی خود با شبکه آمریکایی “سی ان بی سی” اعلام کرد که مصر هرگز اقداماتی را علیه حزب الله لبنان انجام نخواهد داد، حتی در شرایطی که عربستان، آمریکا و اسرائیل خواستار افزایش فشارها، جنگ و درگیری علیه آن هستند.

السیسی افزود: ما به دنبال افزایش امنیت منطقه هستیم و این امنیت فقط از طریق گفتگو امکان پذیر است.

وی ضمن مخالفت با حمله نظامی به ایران و یا حزب الله اعلام کرد که بحران های منطقه ای باید از راه گفت‎وگو حل شود و ایران باید دست از دخالت های خود در امور دیگر کشورها بردارد.

 عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در جمع اهالی رسانه اعلام کرد که او مخالف اقدام نظامی و جنگ علیه ایران یا حزب الله لبنان است.
وی تأکید کرد که مصر تجارب تلخ و دردناکی از جنگ های متعدد به دست آورده است به همین دلیل او با جنگ مخالف است در عین حال امنیت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را خط قرمز خود می داند.
رئیس جمهور مصر که شب گذشته هم اعلام کرده بود کشورش اقدامی علیه حزب الله لبنان نخواهد کرد گفت: هرگونه تهدیدی علیه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به معنای تهدید امنیت ملی ماست.
وی تأکید کرد که «دیگران» نباید در امور داخلی مصر دخالت کنند و کار نباید به هر نوع مقابله و رویارویی بکشد، او همچنین با متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر افزود: روابط مصر با همه کشورهای جهان متعادل است و بحران های منطقه ای را می توان با گفتگو حل کرد.
السیسی در خصوص پرونده فلسطین هم گفت که کشورش همواره نقش ثابتی در پرونده فلسطین داشته و به دنبال حل آن است. رئیس جمهور مصر تأکید کرد کشورش توان خود برای مقابله با تروریسم را افزایش می دهد.
او در خصوص تحولات اخیر در عربستان هم گفت که این موضوع داخلی است و او به رهبران سعودی در زمینه برخورد با شهروندان خود اطمینان کامل دارد.

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۱۸ ۱۳۹۶-۰۸-۱۸
کوکچه پرس