برگزاری عروسی دسته جمعی ٣٥ زوج جوان در ولایت نيمروز

کوکچه پرس146 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۱ عقرب ۱۳۹۶ - ۲:۵۲ بعد از ظهر

برگزاری عروسی دسته جمعی ٣٥ زوج جوان در ولایت نيمروز 23555289_1316264978485040_572359085_o

جشن عروسى ٣٥ زوج جوان با حضور حدود چهار هزار تن از اعضای خانواده، اقارب و خويشاوندان شان، به کمک مالى يک نهادخيريه در ولايت نيمروز برگزار گرديد.

حاجی ابراهيم حبيب يار مسوول اين نهاد خيريه گفت که هدف از برگزارى اين جشن عروسى دسته جمعى، کمک به جوانانى که توانايى مالى شان ضعيف است  و آوردن لبخند و خوشی به خانواده های اين زوج ها، مى باشد.

وی افزود: از اينکه مصارف عروسی در افغانستان بلند است و تعدادی از جوانان فقير و بی بضاعت نمی­توانند اين مصارف را بپردازند، حاضر شده تا هزينۀ اين عروسی را بپردازد.

برخى اين زوج ها از ولسوالی های مختلف  ولايت نيمروز و تعدادى هم از باشنده هاى ولايات ديگر مى باشند که نسبت مشکلات اقتصادی نتوانسته بودند مراسم عروسی شانرا برگزار کنند.

مسوولان کميسيون برگزاری اين جشن عروسی می گویند؛ حدود يکصد  هزار دالر امريکايی اين جشن عروسی هزينه برداشته است، که از سوی مسوول نهاد خيريه حبيب يار پرداخت شده است.

به گفته اين مسوولان، افزون بر طعام مهمانان، برای هر زوج دو تخته قالين ١٢ متره، يک اجاق گاز، يک بورى برنج، يک بورى آرد، يک پيپ روغن و وسايل ضرورى منزل به ارزش بيش از ٧٠ هزار افغانی داده شد.

قابل ذکر است که هشت هزارافغانى پول نقد به هر داماد و هشت هزارافغانى پول نقد براى هر عروس نيز داده شده است.

منبع: ودصم

Advert test
۱۳۹۶-۰۸-۲۱ ۱۳۹۶-۰۸-۲۱
کوکچه پرس