پنتاگون وزارت دفاع امریکا نیست و به دستورات ترامپ گوش نمی دهند

وزیر امور خارجه ترکیه ضمن ابراز نگرانی از عدم توقف ارسال سلاح از سوی آمریکا به ی.پ.گ تاکید کرد اگر پنتاگون دستورات دونالد ترامپ رئيس جمهور این کشور را اجرا نکند، ترکیه جهت پاکسازی تروریست‌ها تعلل نخواهد کرد.

88 نمایش هاآخرین بروزرسانی:جمعه ۱۰ قوس ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۴ قبل از ظهر

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز در یک نشست مشترک خبری پس از دیدار با المار محمدیاروف، همتای آذربایجانی خود در باکو اظهار داشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شخصا در گفتگو با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشورمان اعلام کرد که از این پس به ی.پ.گ سلاح و مهمات ارسال نخواهد کرد. ما در امور داخلی آمریکا دخالت نمی کنیم اما اگر پنتاگون به حرف‌های رئیس جمهور خود توجه نکند، این امر در نهایت به ما تعلق گرفته و جهت پاکسازی تروریست‌ها در آن درنگ نخواهیم کرد.

وی افزود: سلاح هایی که به آنجا ارسال می شود تهدیدی علیه ترکیه به حساب می آید. اما از سویی هم این مسئله داخلی آمریکا است. رئیس جمهور کشور مهمی مانند آمریکا باید به تعهدات خود عمل کند. این برای ترکیه بسیار مهم است. ما به هر قولی که داده باشیم، پایبند هستیم.

چاووش‌اوغلو تصریح کرد: همان طور که پیش از این عملیات سپر فرات را به دلیل وجود تهدیدات در منطقه کیلیس آغاز کرده و برای پاکسازی گروه تروریستی داعش وارد آن منطقه شدیم٬ در حال حاضر اگر تهدیدی از عفرین یا منطقه دیگر علیه ترکیه صورت بگیرد، بدون تردید وارد آنجا شده و تروریست ها را از آنجا پاکسازی خواهیم کرد. طبق گفته رئیس جمهورمان “می توانیم شبی ناگهان بیاییم”.

۱۳۹۶-۰۹-۱۰ ۱۳۹۶-۰۹-۱۰
کوکچه پرس