جمعیت اسلامی: عدم اجازه پرواز به طیاره نور در مخالفت صریح با قوانین نافذۀ کشور است

حزب جمعیت اسلامی به ممنوعیت از سفر عطا محمد نور رییس اجرایی این حزب و والی بلخ به ولایت قندهار واکنش نشان داد.

159 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴ بعد از ظهر

قرار بود هفتۀ گذشته عطا محمد نور، والی بلخ در جمع دیگر سران سیاسی کشور به ولایت قندهار برود تا در نشستی با حضور سیاسیون در آن ولایت اشتراک کند.

اما هواپیمایی که قرار بود آقای نور و باتور دوستم فرزند عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری را به قندهار انتقال دهد، پرواز نکرد.

عطا محمد نور ادعا کرد که حکومت اجازۀ پرواز را به هدف رفتن به ولایت قندهار برایش نداده؛ هرچند ادارۀ هوانوردی ملکی دلیل ندادن اجازۀ پرواز به هواپیما گونۀ دیگری توجیه کرد.

با این حال، حزب جمعیت اسلامی در واکنش به همین موضوع با نشر اعلامیه‌یی می‌گوید قرار بود والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت همراه با شماری از سیاست‌مداران کشور، به ولایت قندهار سفر کنند اما این سفر با ممانعت حکومت رو به رو و فسخ شد.

جمعیت اسلامی می‌گوید این اقدام در مخالفت صریح با قوانین نافذۀ کشور است که در آن آزادی عقیده و بیان، آزادی تشکیل اجتماعات و آزادی فردی تضمین شده‌است.

حزب جمعیت می‌افزاید که تصمیم حکومت این زنگ را به صدا در آورده که به دموکراسی و مولفه‌های آن دیگر اعتقادی ندارد و هر زمانی که اراده کند، با جسارت تمام در برابر قوانین و حقوق شهروندی می‌ایستد و هیچ چیزی را پاس نمی‌دارد.

این در حالی‌ست که جلوگیری از سفر عطا محمد نور به ولایت قندهار، واکنش‌های متفاوت مثبت و منفی را در پی داشته‌است.

روز گذشته شماری از نماینده‌گان مجلس نیز برگزاری نشست قندهار را تلاشی برای براندازی نظام خوانده و گفتند که والی بلخ باید سبک‌دوش شود.

۱۳۹۶-۰۹-۱۲ ۱۳۹۶-۰۹-۱۲
کوکچه پرس