تروریست‌های فرانسوی و الجزایری به داعش افغانستان می‌پیوندند

کوکچه پرس145 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱ بعد از ظهر

به نظر می‌رسد موج جدیدی از پیوستن تروریست‌های تکفیری فرانسوی و الجزایری به گروه داعش در افغانستان به راه افتاده است.

به گزارش کوکچه به نقل از خبرگزاری فرانسه، چندین گروه رصدکننده اوضاع افغانستان و نیز مقامات اطلاعاتی و امنیتی این کشور هشدار داده‌اند داعش افغانستان درحال عضوگیری از تکفیری‌های خارجی و به ویژه آنهایی است که از سوریه گریخته‌اند. سهم تکفیری‌ای فرانسوی و الجزایری در این میان بیشتر از دیگران است.

یک مقام محلی افغانستان تایید کرده تعداد زیادی از اتباع فرانسه و الجزایر در ماه نوامبر به منطقه درزآب در ولایت جوزجان وارده شده‌اند. گفتنی است بسیاری از کارشناسان افغان به دولت‌های اروپایی هشدار می‌دهند مسئولیت اتباع داعشی خود را برعهده گرفته و در قبال ورود آنان به کشور جنگ‌زده افغانستان سکوت اختیار نکنند.

خبرگزاری فرانسه (AFP) در گزارشی نوشته که تروریستان وابسته به داعش که پیش از این در سوریه می‌جنگیدند در ماه نومبر سال ۲۰۱۷ به افغانستان رفته اند. در این گزارش آمده است که بیشتر تروریستان فرانسوی و الجزایری داعش که به افغانستان رفته اند در شمال کشور به ویژه در ولایت جوزجان جا به جا شده اند. این در حالیست که باز محمد داور، ولسوال درزاب ولایت جوزجان به خبرگزاری فرانسه گفته است که در این اوخر شماری از اتباع فرانسوی و الجزایری در ماه نومبر به این ولسوالی آمده و در مناطق تحت کنترول گروه داعش فعالیت‌های خود را آغاز کرده اند. وی افزوده که در بین این تروریستان، دو خانم و همچنان اتباع کشورهای تاجکستان، ازبکستان و چیچین نیز دیده شده است. محمد رضا غفوری، سخنگوی والی جوزجان نیز حضور داعش در ولسوالی درزاب را تایید کرده و گفته است که هم اکنون حدود ۵۰ کودک در این ولسوالی در استخدام داعش درآمده اند

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۱۹ ۱۳۹۶-۰۹-۱۹
کوکچه پرس