عملیات وسیع اردوی ملی علیه داعش در شمال کشور آغاز شد

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای سرکوب‌نمودن تروریستان داعشی در شمال کشور به زودی آغاز خواهد شد.

کوکچه پرس481 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۶ - ۱:۱۲ بعد از ظهر

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع گفته است که نیروهای خارجی نیز نیروهای افغان را در این عملیات حمایت خواهند کرد. آقای رادمنش بیان داشته که تلاش نیروهای افغان و خارجی این است تا مناطق فعالیت و مراکز داعش را از بین ببرد و جلو گسترش فعالیت این گروه را بگیرد. این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که در این اواخر گزارش‌هایی مبنی بر گسترش فعالیت گروه داعش در ولایت‌های شمالی کشور به نشر رسیده اند. برخی از رسانه‌های غربی گزارش داده اند که تروریستان فرانسوی و الجزایری وابسته به گروه داعش پس از شکست این گروه در سوریه و عراق، وارد افغانستان شده و در ولایت جوزجان جا به جا شده اند. شماری از باشندگان ولایت جوزجان نیز مدعی شده اند که گروه ترویستی داعش بسیاری از مناطق ولسوالی‌های قوش‌تپه و درزاب را تصرف کرده و در حال سربازگیری در این مناطق می‌باشد.

در همین زمینه به گزارش کوکچه طی ۲۴ ساعت گذشته نیرو های ملی دفاعی وامنیتی افغانستان عملیات مشترک تهاجمی و تعرضی را به هدف محافظت از جان ومال مردم و سرکوب هراس افگنان در نقاط مختلف کشور راه اندازی نمودند که در نتیجه۲۰ تن از دهشت  افگنان  به شمول ۱۱ تن داعشی کشته و  ۱۲ تن دیگر  به شمول ۴ تن داعشی زخمی گردیده اند.

درین عملیات مشترک نیروهای دفاعی وامنیتی کشور که به حمایه قوتهای توپچی وهوائی در ولایات ننگرهار، لغمان،غزنی، پکتیا  کندهار،  زابل ، بغلان  و هلمند راه اندازی گردیده در نتیجه آن در ولسوالی  های خوگیانی و اچین ولایت ننگرهار ۱۱ تن داعشی کشته ، ۴ تن زخمی و یک مقدار سلاح و مهمات از بین برده شده ، در ولسوالی گیلان ولایت غزنی ۴ تن دهشت افگن هلاک و ۶ تن زخمی ، در ولسوالی شاه جوی ولایت زابل ۳ تن دهشت افگن کشته و ۲ تن زخمی و در ولسوالی زرمت ولایت ۲ تن دهشت  کشته و یک عراده موتر دشمن از بین برده شده است.

 طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ عملیات تصفیوی پلان شده و ۱۱عملیات خاص در۵ ولایت کشور راه اندازی گردیده نیروهای هوائی ۱۱۸پرواز هوائی به حمایت نیرو های اردوی ملی اجرا نموده و  ۹ ضربه به لانه های دشمن وارد گردیده است .

  اردوی ملی به عنوان نیروی دفاعی کشور با تمام توان، حاضر به هر نوع قربانی برای تامین امنیت و آرامش مردم بوده و به خاطر ازبین بردن این تروریستان عزم و اراده قوی دارند.

12

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۲۱
کوکچه پرس