صادرات زعفران افغانستان افزایش می‌یابد

رئیس اتحادیه زعفران کاران در هرات از جمع آوری زعفران افغانستان پس از تهیه در یک جا و صادرات آن به کشورهای خارجی که نیازمند زعفران افغانستان هستند خبر داد.

172 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶ قبل از ظهر

عبدالکریم نیازی با اشاره به افزایش کاشت زعفران و علاقه‌مندی کشاورزان به این طلای سرخ افغانستان گفت: این کار خود سبب شده نشستی با حضور زعفران کاران در افغانستان از ولایت‌های کابل، بلخ و کشاورزان و شرکت‌های فعال زعفران در هرات برگزار کنیم تا همکاری‌ها بیشتر از گذشته ادامه یابد که این کار خود سبب افزایش صادرات زعفران در افغانستان خواهد شد.

رئیس اتحادیه زعفران کاران هرات افزود: پس از این کشاورزان و سرمایه گذاران در بخش زعفران در یک برنامه واحد با یکدیگر در تماس خواهند بود و زعفران افغانستان از این به بعد پس از تهیه در یک جا جمع آوری شده و به کشورهای خارجی که نیازمند زعفران افغانستان هستند صادر خواهد شد.

رئیس اتحادیه ملی زعفران کاران افغانستان گفت: در حال حاضر زعفران افغانستان به کشورهای اروپایی، آمریکا، هند و کشورهای عربی صادر می‌شود و قرار است تا در آینده نزدیک این طلای سرخ افغانستان به کشور چین صادر شود.

رشیدی خاطرنشان کرد: اگر سرمایه گذاران در بخش زعفران و کشاورزانی که خصوصی کار می‌کنند به‌صورت واحد با یکدیگر کار کنند و میزان تولیدات خود را با یکدیگر به اشتراک گذارند تا آمار درستی به دست آید، در آینده نزدیک ما علاوه بر کشورهای حاضر که از طلای سرخ افغانستان استفاده می‌کنند می‌توانیم میزان صادرات را به کشورهای دیگر نیز افزایش دهیم.

در حال حاضر زعفران افغانستان به‌عنوان یکی از بهترین نمونه‌های زعفران در جهان شناخته شده است اما نبود دستگاه‌های پیشرفته برای بسته‌بندی استاندارد زعفران یکی از چالش‌های عمده بر سر راه تولید این محصول است.

۱۳۹۶-۰۹-۲۶ ۱۳۹۶-۰۹-۲۶
کوکچه پرس