ایجاد اختلال مغزی با آلوده کردن شیرهای صادراتی به افغانستان توسط آی اس آی پاکستان

لبنیات پاکستان مخلوط به سمی که ذهن انسان و سیستم عصبی را دچار اختلال می کند توسط استخبارات این کشور وارد افغانستان می شود

کوکچه پرس308 نمایش هاآخرین بروزرسانی:سه شنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۶ - ۶:۳۰ بعد از ظهر

به گزارش آژانس خبری بین المللی کوکچه، بر اساس مکتوب معین ارشد امنیتی وزارت داخله کشور، سازمان استخبارات پاکستان با استفاد از نام دو شرکت معتبر این کشور در صدد انتقال لبنیات سمی به افغانستان می باشد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، معینیت ارشد امنیتی وزارت داخله هشدار داده است تا شهروندان هنگام خرید شیر با مارک های every dayو  milk pak متوجه باشند تا کالای اصلی را بخرند.

براساس مکتوب شماره ۱۶۶۰۹ وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، سازمان استخبارات پاکستان (آی اس آی) با استفاده از نام این دو شرکت، شیر و قیماق آلوده با مواد سمی (زهری) را وارد افغانستان می‌کند که مواد سمی آن بر سیستم اعصاب انسان تأثیر منفی می‌گذارد.

وزارت داخله گفته است که؛ سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان ISI از طریق تولیدات یک کمپنی، محصولات شیر و قیماق بنام Every day و Milk pick را وارد افغانستان می‌سازد که آلوده به یک‌نوع مواد سمی است. در مکتوب وزارت داخله آمده است که استفاده از شیر و قیماق این شرکت، بالای سیستم عصبی بزرگ‌سالان تاثیرات ناگوار دارد و اطفال را به خلل دماغ دچار می‌سازد.

در مکتوب معینیت ارشد امور امنیتی وزارت داخله به نهاد های مرتبط به این وزارت چنین آمده است: «اطلاع واصله از یک منبع رسمی حاکیست؛ اخیراً سازمان آی اس آی پاکستان یک باب فابریکه تولید لبنیات شیر قیماق را در مارک دو کمپنی مطرح لبنیات سازی آن کشور ایجاد نموده است. قابل ذکر است سازمان مذکور در بین لبنیات مواد سمی را که نوعیت آن تا کنون تثبیت نگردیده است، مخلوط می‌کند و بعد از بسته بندی وارد افغانستان می شود.»

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۲۸
کوکچه پرس