روسیه: افغانستان در حال تبدیل شدن به مرکز تجمع داعش است

رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه گفت: از آن جا که سازمان تروریستی داعش در افغانستان مکان مناسبی برای فعالیت پیدا کرده «کابل» در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی تمرکز این شبه نظامیان است.

کوکچه پرس141 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۲۹ قوس ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹ بعد از ظهر

«الکساندر بارتنیکف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه در جلسه شورای سران نهادهای امنیتی و ویژه کشورهای همسود از پیشگیری خدمات ویژه این اتحادیه از انجام حملات تروریستی به موسسات دیپلماتیک خارجی کشورهای مستقل مشترک المنافع خبر داد.

وی در سخنانی با خودداری از زمان و مکان رخ دادن چنین اقداماتی افزود: تعدادی از اقدامات تروریستی در روسیه و کشورهای آسیای مرکزی پیشگیری و تهدیدات حملات ستیزه جویان به موسسات دیپلماتیک کشورهای عضو اتحادیه همسود در خارج خنثی شدند.

این مقام امنیتی روس در ادامه گفت: سازمان های بین المللی تروریستی که در سوریه و عراق دچار شکست شدند نیرو و ابزارهای خود را در خارج از خاورمیانه متمرکز کرده اند.

بارتنیکف افزود: از آن جا که سازمان تروریستی داعش در افغانستان  مکان مناسبی برای فعالیت پیدا کرده «کابل» به مرکز اصلی تمرکز شبه نظامیان این سازمان در حال تبدیل شدن است.

وی تصریح کرد: با مستقر شدن در قلمرو افغانستان شبه نظامیان گروه های تروریستی امکان نفوذ به قلمرو کشورهای مستقل مشترک المنافع را به دست خواهند آورد.

در تاریخ ۶ دسامبر جاری ستاد مرکزی روسیه اعلام کرد که سوریه به طور کامل از وجود تروریست ها آزاد و تمام اهداف ستیزه جویان داعش در قلمرو این کشور خنثی شده است.

Advert test
۱۳۹۶-۰۹-۲۹ ۱۳۹۶-۰۹-۲۹
کوکچه پرس