غنی پیشنهادهای حزب جمعیت اسلامی را رد کرد

یک عضو شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان اعلام کرد، که تماس های این حزب با ارگ ریاست جمهوری افغانستان نتیجه نداده است.

322 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:شنبه ۲ جدی ۱۳۹۶ - ۳:۳۲ بعد از ظهر
غنی پیشنهادهای حزب جمعیت اسلامی را رد کرد
اشرف غنی رئیس جمهوری

عبدالستار مراد عضو شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفته است، که از نظر این حزب عطا محمد نور هنوز والی بلخ است و ارگ ریاست جمهوری افغانستان پیشنهاد حزب جمعیت اسلامی برای بازنگری در برکناری عطا محمد نور را رد کرده است.

وی افزود: کناره گیری عطامحمد نور به پذیرفته شدن شرطهای شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی از سوی اشرف غنی بستگی دارد.

مراد گفت: شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی پنج پیش شرط خود را از طریق عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان و «صلاح الدین ربانی» رهبر این حزب با اشرف غنی را مطرح کرده بود.

عضو شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی ا ۵ شرط این حزب چنین بیان داشت: تعیین «فرهاد عظیمی» به عنوان والی بلخ، امضای اعتماد نامه سفیر افغانستان در «بنگلادش»، آغاز به کار دوباره سفیر افغانستان در تاجیکستان، انتصاب اعضای حزب جمعیت اسلامی در راس وزارت‌های اقتصاد، آموزش و پرورش، تعیین اعضای حزب جمعیت اسلامی در راس فرماندهی  و معاونت عملیاتی ولایت بلخ از پیش شرط‌های این حزب هستند.

وی افزود: تماس‌هایی از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان برای شکستن بن‌بست جاری با شورای رهبری حزب جمعیت اسلامی صورت گرفته اما این تماس‌ها نتیجه‌ نداشته است.

این در حالیست، که ارگ ریاست جمهوری افغانستان تاکنون درباره پیشنهاد حزب جمعیت اسلامی افغانستان برای بازنگری برکناری عطامحمد نور از ولایت بلخ واکنشی نشان نداده است.

یادآوری می کنیم، که پیش از این شورای انسجام حزب جمعیت اسلامی افغانستان در دیدار با اشرف غنی از برکناری عطامحمد نور از ولایت بلخ پشتیبانی کرده بود.

۱۳۹۶-۱۰-۰۲ ۱۳۹۶-۱۰-۰۲
کوکچه پرس