پاپ فرانسیسکوس مردم را به مهمان‌نوازی در حق مهاجران فراخواند

پاپ فرانسیسکوس، رهبر کاتولیک‌های جهان در تجلیل از شب عید میلاد مسیح، رنج‌های پناهجویان را به یاد آورد. او مردم را به "همنوع دوستی" و "مهمان نوازی" فراخواند.

273 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۴ جدی ۱۳۹۶ - ۲:۵۶ بعد از ظهر
پاپ فرانسیسکوس مردم را به مهمان‌نوازی در حق مهاجران فراخواند
پاپ فرانسیسکوس توضیح داد که عید کریسمس یک فرصت خوبی است تا از رنج های پناهجویان یادآوری گردد.

پاپ فرانسیسکوس در سخنرانی سنتی اش در شب عید میلاد مسیح یادآور شد که امروز “میلیون ها انسان” مانند مریم و یوسف، مجبور به ترک کردن زادگاه های شان شده اند، “چون آنها از سرزمین شان رانده شده اند.”

این بالاترین مقام دینی کلیسای کاتولیک جهان افزود: “در بسیاری از موارد، (این مهاجرت ها)، یک سرآغاز پر از امید برای یک آینده بهتر است. اما در بسیار موارد دیگر این (مهاجرت ها) تلاشی برای نجات و زنده ماندن است.»

“خانه نان”

پاپ فرانسیسکوس توضیح داد که عید کریسمس یک فرصت خوبی است تا از رنج های پناهجویان یادآوری گردد. به گفته او، کریسمس فرصتی است “تا نیروی ترس را به نیروی عشق تبدیل کرد، به نیرویی برای یک درک تازه از عشق به همنوعان تبدیل کرد». او ادامه داد: «یعنی آن عشق به همنوعان که به بی عدالتی به مثابه یک امر عادی رضایت نمی دهد، بلکه عشقی که این شجاعت را دارد تا در گیر و دار تشنج ها و منازعه ها، به “خانه نان”، یعنی به مکانی مهمان نوازی تبدیل شود.”

پاپ ۸۱ ساله که از ارجنتاین و فرزند یک خانواده مهاجر ایتالیایی است، در ادامه گفت که افزون بر آن اعتقاد مسیحی به این معنا نیز است که باید اشکال جدید رابطه را آزمایش کرد. به گفته او هیچ کسی نباید این احساس را داشته باشد که در این دنیا جایی برایش وجود ندارد.

این بلند رتبه ترین رهبر دینی کاتولیک های جهان همواره رهبران دولت ها را به سرنوشت پناهجویان متوجه کرده و در بحران مهاجرت خواهان فعالیت ها و کمک های بیشتری برای مهاجرین شده است.

پاپ در شب دوشنبه برای پنجمین بار، مراسم تجلیل عید میلاد مسیح را در واتیکان رهبری کرد.

امروز دوشنبه، نقطه اوج تجلیل از کریسمس در واتیکان، پاپ فرانسیسکوس مراسم ویژه این عید مقدس مسیحیان را به جا می آورد.

dw/hm

Advert test
۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۳۹۶-۱۰-۰۴
کوکچه پرس