افزایش آمار شهدا و زخمی شدگان حملات تروریستی کابل

تعداد شهیدان حملات تروریستی امروز کابل به ۴۷ و تعداد زخمی شدگان به ۷۰ نفر افزایش پیدا کرد.

325 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۷ جدی ۱۳۹۶ - ۹:۳۸ بعد از ظهر
افزایش آمار شهدا و زخمی شدگان حملات تروریستی کابل
افزایش آمار شهدا و زخمی شدگان حملات تروریستی کابل

تعداد شهیدان و زخمی شدگان حمله به مرکز فرهنگی شیعیان و خبرگزاری صدای افغان در غرب کابل به ۱۱۷ نفر افزایش پیدا کرد.

به گزارش شبکه المنار، تعداد شهیدان حملات تروریستی امروز کابل به ۴۷ و تعداد زخمی شدگان به ۷۰ نفر افزایش پیدا کرد.

شایان ذکر است که گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت حمله به مرکز فرهنگی تبیان و دفتر خبرگزاری صدای افغان را برعهده گرفت.

گفتی است که قبل از ظهر امروز پنجشنبه سه انفجار انتحاری و بمب‌گذاری، دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان(آوا) و دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان را در حوزه ششم در غرب کابل هدف قرار داد.

صبح امروز حوالی ساعت ۱۰:۴ دقیقه به وقت محلی، ابتدا یک عامل انتحاری به دفتر خبرگزاری صدای افغان و مرکز فعالیت های فرهنگی- اجتماعی تبیان حمله کرد.

دقایقی پس از آن، حمله انتحاری دوم صورت گرفت و هنگامی که آمبولانس ها در حال انتقال شهدا و مجروحین بودند، سومین حمله نیز به وقوع پیوست.

خبرگزاری آوا و مجموعه تبیان صبح امروز آماج یکی از بی پیشینه ترین و بی رحمانه ترین حمله های تروریستی از سوی گروهک تکفیری داعش قرار گرفت و ده ها شهید و زخمی را در راه دفاع از امنیت، آزادی و استقلال افغانستان عزیز و حراست از حریم پاک و مقدس اسلام؛ این دین مظلوم، تقدیم کرد.

خبرنگاران پویا، پرتلاش، متعهد و فعال و ده ها جوان نخبه و تحصیلکرده از جامعه علمی و دانشگاهی کشور، در این راه، جان های عزیز شان را از دست دادند و صدها خانواده سوگوار، در این اندوه عظیم، سیه پوش شدند.

در این میان، کمترین انتظاری که از جامعه بزرگ رسانه های افغانستان می رفت این بود که با این عضو داغ دیده و زخم خورده خانواده رسانه، ابراز همدردی کنند و اقدام بزدلانه تروریست های خون آشام در آماج قرار دادن خبرنگاران بی دفاع را محکوم و نکوهش نمایند.

شمار زیادی از رسانه ها، مراکز علمی و فرهنگی، مراجع، شخصیت ها و چهره های مطرح و فعال سیاسی، رهبران و مقام های عالیرتبه دولتی و کادرهای علمی و دانشگاهی کشور، با ارسال پیام ها، تماس ها و صدور بیانیه ها، تاکنون، مسؤولان خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان و نیز صدها خانواده داغدار و سوگوار این فاجعه مهیب را در تحمل این رنج عظیم، صادقانه یاری رسانده و ابراز همدردی و غم شریکی کرده اند.

در این میان اما دوستان داعش، پیاده نظام نیروی نرم این گروهک بدنام و خون آشام تروریستی در عرصه فرهنگ و رسانه افغانستان، در ادامه جنایتی که مزدوران انتحاری آن گروه مرتکب شدند، همچنان به ریختن زهر و پاشیدن نمک بر این زخم عمیق، ادامه می دهند و با فحاشی و تهمت و افترا و لجن پراکنی های نفرت انگیز، ماهیت واقعی خود به عنوان سربازان جنگ نرم جریان منحط تکفیر و ترور و مزدوران چشم و گوش بسته استعمار و استکبار را به همگان نشان می دهند.

تلویزیون طلوع به عنوان نماینده این جریان منحط و مبتذل، از همان آغازین ساعت های بروز فاجعه، به طور مستمر تلاش می کند تا از ابعاد مسؤولیت داعش و حامیان شناخته شده آنها در منطقه در ارتکاب این جنایت، بکاهد و با ارائه تفسیرها و توجیهات غلط، انحرافی و سفارشی به وسیله اربابان و کارفرمایان مستکبر و تروریست پرور خود در داخل و خارج، رویکردها و عملکردهای خبرگزاری آوا و مجموعه فرهنگی تبیان را عامل اصلی بروز این فاجعه، معرفی کند.

این رسانه بدنام و مبتذل، در این زمینه حتی به اندازه ای وقیحانه عمل می کند که حتی از روی پرده بردن عنصر نفرت انگیزی مانند فهیم کوهدامنی؛ مجیزخوان جرثومه فساد و ذلت و انحطاط یعنی نجیب کابلی هم برای توجیه عمل جنایتکارانه داعش و تحقق آمال و امیال پلید قدرت های استعماری حامی داعش در افغانستان، ابایی ندارد.

فهیم کوهدامنی که هویت شخصیتی، ماهیت فکری، صلاحیت اخلاقی و سواد رسانه ای اش را حتی کودکان افغانستان نیز می دانند، با ریختن زهر و زدن زخم زبان، با تمام وجود سعی می کند تا زخمی را که داعش به جامعه رسانه ای افغانستان زد، عمیق تر کند و جنایت این گروهک تروریستی را کامل تر نماید.

با این حال، از تلویزیون طلوع به عنوان عضوی از خانواده رسانه های افغانستان، انتظار می رفت که دست کم به پاس عضویت در این خانواده بزرگ، به احترام تعهد نانوشته ای که بین رسانه ها وجود دارد و دست کم به منظور برقراری حد اقل توازن و تحقق عدالت، یک نماینده از خبرگزاری آوا یا مرکز تبیان هم دعوت می کرد تا پاسخ لجن پراکنی های مسموم و تفرقه افکنانه عنصر معلوم الحالی مانند فهیم کوهدامنی را می داد و او به نیابت از استخبارات بیگانه، یکجانبه به قاضی نمی رفت!

طلوع اما آگاهانه از این امر، امتناع کرد و با فراهم کردن یک تریبون یکطرفه برای فهیم کوهدامنی، تمام قد در خدمت اهداف داعش در افغانستان درآمد و به زخمی که داعش بر پیکر خانواده های افغانستان زده بود، آشکارا نیشتر زد.

ایکاش مسؤولان این رسانه، حد اقل یکبار واکنش انسانی، دردمندانه و محترمانه خبرگزاری صدای افغان و روزنامه انصاف به حمله تروریستی بر کارمندان این رسانه را نیز به یاد می آوردند و خاطرنشان می کردند که چگونه تریبون آوا و انصاف، در آن زمان، نه تنها از آن حمله، دستاویزی ناجوانمردانه و یکجانبه بر علیه طلوع، وابستگی آشکارش به استخبارات بیگانه و اتاق های فکر صیهونیزم بین المللی و نیز مأموریت اش در پخش و نشر و اشاعه ابتذال و انحراف و بی اخلاقی و فساد و پیاده کردن پروژه های فرهنگی ارزشی کشورهای دیگر نساخت؛ بلکه بالعکس با آن، ابراز همدردی کرد، حمله را محکوم نمود و با پوشش گسترده وقایع مرتبط، در کنار آن برای تحمل فاجعه ایستاد.

شاید تفاوت موجود در واکنش آوا نسبت به حمله به کارمندان طلوع و واکنش طلوع در برابر حمله به دفتر مرکزی آوا، در استقلال و رویکرد انسانی و اخلاقی آوا به کار رسانه ای و فعالیت فرهنگی، و وابستگی و مزدوری طلوع به استخبارات خارجی، اتاق های فکر صهیونیستی و فعالیت به عنوان نیروی نرم داعش در افغانستان باشد.

باکی نیست. آوا از زیر آوار زخمی که داعش زد و زخم زبانی که دوستان و سربازان جنگ نرم آن می زنند، سربلند بیرون خواهد آمد و با قدرت به فعالیت در عرصه رسالت رسانه ای اش ادامه خواهد داد.

Advert test
۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۱۳۹۶-۱۰-۰۷
کوکچه پرس