سال ۲۰۱۷ در آینه اعداد و ارقام؛از دروغگویی روزمره ترامپ تا شلیک مادر بمب‎ها در افغانستان

پایگاه نشریه گاردین در گزارشی برخی از اعداد قابل توجه در سال 2017 میلادی پرداخته است. از دروغگویی روزمره ترامپ تا شلیک مادر بمب‎ها در افغانستان در این گزارش آمده است.

209 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:جمعه ۸ جدی ۱۳۹۶ - ۳:۴۲ بعد از ظهر
سال ۲۰۱۷ در آینه اعداد و ارقام؛از دروغگویی روزمره ترامپ تا شلیک مادر بمب‎ها در افغانستان

؛در آستانه سال جدید میلادی، پایگاه نشریه گاردین در گزارشی با عنوان سال ۲۰۱۷ در اعداد و ارقام برخی از آمار قابل توجه این سال رابرشمرده است.

۲ دقیقه و ۴۱ ثانیه این عدد حداکثر زمان خورشید گرفتگی روز ۲۱ آگوست در برخی از مناطق آمریکاست. بر اساس برآوردهای ناسا ۲۱۵ میلیون نفر از مردم آمریکا از جمله رئیس جمهور آمریکا این پدیده را تماشا کردند؛ ترامپ این پدیده را بدون چشم مسلح مشاهده کرده است .

آمار سال 2017 با عدد و رقم

۱۵ درصد «شاخص جهانی آب و هوا» مقاله منتشر کرده است که نشان می دهد ، شدت افزایشی توفان هاروی ناشی از تغییرات آب و هوایی ۱۵ درصد است. توفانی که در ماه آگوست موجب جاری شدن سیل در هیوستون شد و در پی آن ۸۰ نفر کشته شدند و خسارتی معادل ۱۹۰ میلیارد دلار در پی داشت که از میزان خسارت دو توفان کاترینا و سندی هم بیشتر بود. ۵٫۵ بر اساس تحلیلی که از سوی واشنگتن پست انجام شده است میانگین روزانه ادعاها و سخنان دروغ دونالد ترامپ در پی ورود به کاخ سفید ۵٫۵ است.

آمار سال 2017 با عدد و رقم

۱۰ ماه آوریل ارتش آمریکا به دستور دونالد ترامپ بمبی را در افغانستان انداخت که از این بمب با نام «مادر تمامی بمب‌ها» یاد شد؛ این بمب وزنی معادل ۱۰ تن داشت.

آمار سال 2017 با عدد و رقم

۹ از ۱۰

بر اساس آمار و اطلاعات جمع‌آوری شده از سوی آرشیو خشونت‌های تسلیحاتی، از هر ۱۰ روز در آمریکا ۹ روز آن با خشونت و تیراندازی‌های جمعی همراه است.

آمار سال 2017 با عدد و رقم
Advert test
۱۳۹۶-۱۰-۰۸ ۱۳۹۶-۱۰-۰۸
کوکچه پرس