نیکی هیلی: دولت ایران در برابر آزمون مردم قرار دارد

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد در پیامی اعلام کرد که دولت ایران در برابر آزمون مردم خودش قرار گرفته است.

453 نمایش هاکوکچه پرسآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۱ جدی ۱۳۹۶ - ۱:۲۷ بعد از ظهر
نیکی هیلی: دولت ایران در برابر آزمون مردم قرار دارد
نیکی هیلی: دولت ایران در برابر آزمون مردم قرار دارد

نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد درباره تظاهرات‌های اعتراضی در ایران با خاطر نشان کردن این که مردم این کشور سالهاست سرکوب می‌شوند، گفت که دولت ایران از طرف شهروندان خود مورد آزمایش قرار گرفته است.

هیلی در پیام خود با تاکید بر این که آمریکا در سال جدیدی میلادی در کنار میلیون‌ها انسانی‌ است که تحت دولت‌های سرکوبگر در کره شمالی، ونزوئلا، کوبا و به ویژه ایران زندگی می‌کنند.

تظاهرات مردم ایران در شهرهای مختلف این کشور
مردم ایران در شهرهای مختلف این کشور از جمله تهران، در اعتراض به گرانی و مشکلات اقتصادی تظاهرات کردند.
۳۰٫۱

وی در این پیام آورده است: “مردمی که سالهاست سرکوب می‌شوند صدای خود را یافته‌اند. دولت ایران از طرف مردم خود مورد آزمایش قرار گرفته است. در نهایت آزادی و حقوق بشر پیروز خواهد شد”.

مردم ایران در اعتراض های مسالمت آمیز صدای خود را پیدا می کند.» خانم هیلی همچنین در این بیانیه ابراز امیدواری کرده است که «آزادی و حقوق بشر در ایران احترام گذاشته شود.»

دبیرخانه مطبوعاتی کاخ سفید آمریکا طی بیانیه‌ای در ارتباط با ادامه تطاهرات‌ مردم ایران در چند روز اخیر اعلام کرد: از حق آزادی بیان و تجمعات صلح‌آمیز مردم ایران حمایت می کنیم.

در این همچنین آمده است:

«مطالبات مردم ایران از اهمیتی برخوردار است که باید به گوش دیگران برسانند. تمام طرف‌ها را به حفظ حق آزادی بیان به صورت مسالمت‌آمیز و پرهیز از انجام هرگونه اقدام به منزله تشویق سانسور فرامی‌خوانیم».

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نیز روز گذشته طی یک پیام توئیتری با اشاره به اعتراضات چند روز اخیر در ایران نوشت:

«خبرهای مربوط با اعتراضات مسالمت آمیز شهروندان ایرانیِ خسته از فساد اقتصادی حکومت که دارایی های این کشور را در خارج از آن و برای اهداف تروریستی هزینه می کند را دریافت می کنیم. حکومت ایران باید به حقوق مردم از جمله حق آزادی بیان و ابراز عقایدشان احترام بگذارد. جهان نظاره گر است».

همچنین هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با اشاره به اینکه تظاهرات ضد دولتی در ایران را از نزدیک زیر نظر دارند، بازداشت معترضان را محکوم کرد.

وی افزود: «رهبران جمهوری اسلامی، ایران ثروتمند با تاریخ و فرهنگی کهن را به کشوری تبدیل کرده اند که خشونت، خون و هرج مرج را صادر می کند. همانگونه که رئیس جمهور ترامپ گفته، بزرگترین قربانیانِ این رهبران، مردم ایران هستند».

گفتنی است تظاهرات اعتراضی در ایران علیه حکومت و دولت حسن روحانی روز چهارشنبه در مشهد و کاشمر آغاز شد و پس از آن به چهل شهر دیگر سرایت کرد.

نیکی هیلی: دولت ایران در برابر آزمون مردم قرار دارد
۱۳۹۶-۱۰-۱۱
کوکچه پرس