مخالفان مسلح، هفت مسافر را از شاهراه فراه- هرات ربوده اند

کوکچه پرس374 نمایش هاآخرین بروزرسانی:شنبه ۱۶ جدی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵ بعد از ظهر

يک افسر قوماندانى امنيه فراه که در درگيرى با مخالفان جراحت برداشته بود، در شفاخانه بگرام ولايت پروان جان داد؛ و مخالفان مسلح، با مسدود ساختن شاهراه فراه – هرات، هفت مسافررا با خود بردند.

مسوولان امنیتی در فراه ميگويند که سمونوال محمد منیر آمراُپراسیون قومندانی امنیه اين ولايت، دو روزقبل در درگيرى با مخالفان مسلح در ولسوالی پشت رود، زخم برداشته بود.

طبق یک خبر دیگر؛ طالبان مسلح صبح امروز، شاهراه فراه- هرات را در منطقۀ کنسک ولسوالی بالابلوک ولایت فراه، به مدت چند ساعت به روی ترافیک مسدود نموده، و هفت مسافر را با خود بردند.

عصمت الله یکتن از شاهدان و مسافرین، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان هفت نفر مسافر را از موتر بس نوع ۳۰۳ پايین کرده  و به جای نامعلوم بردند.

در همین حال، سمونمل گلبهار مجاهد آمر امنیت ولایت فراه، مسدود کردن شاهراه توسط مخالفین مسلح دولت را تایید کرد؛ اما از پائین کردن مسافرین ابراز بی خبری نمود.

شاهراه کابل- فراه- هرات؛ همواره توسط مخالفین مسلح دولت در مربوطات قریه کنسک ولسوالی بالابلوک و قریه شمالگاه مربوط مرکز شهر فراه، در صورت نیاز ایشان مسدود میشود.

در دو هفته گذشته، مخالفین مسلح دولت سه بار شاهراه عمومی این ولایت را مسدود نمودند، که این اقدام ایشان و نبود تحرک نیروهای امنیتی در قبال ایشان نگرانی جدی مردم این ولایت را بر انگیخته است.

به شمول امروز در دو هفته اخیر، مخالفین مسلح دولت ۳۶ نفر مسافر را از شاهراه متذکره از موترهای مسافربری پائین کرد و با خود بردند، که از آن جمله چهار تن را کشتند و شماری را رها کرده و چند تن دیگر، تا هنوز در اسارت شان به سر می برند.

Advert test
۱۳۹۶-۱۰-۱۶ ۱۳۹۶-۱۰-۱۶
کوکچه پرس