ممنوع واردات مرغ از ايران به هرات

کوکچه پرس233 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۹ دلو ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵ بعد از ظهر
ممنوع واردات مرغ از ايران به هرات

ممنوع واردات مرغ از ايران به هرات 10461

مسوولان رياست زراعت، آبيارى  و مالدارى می گویند که واردات مرغ از ايران و ولسوالى ها به شهر هرات براى جلوگيرى از انتقال مرض انفلوانزا ممنوع اعلام گردیده است.

Advert Test

بشيراحمد احمدی معاون  رياست زراعت، آبيارى  و مالدارى گفت که از يک هفته به اين طرف، بيماری انفلوانزا در برخی فارم های مرغدارى در هرات شيوع کرده است و پس از بررسی تيم های صحی ازفارم های مرغداری، در چهارفارم، انفلوانزای نوع «اچ ٥» تشخيص شده است.

معاون  رياست زراعت گفت: “خوش بختانه تدابير قرنطينه درتمام فارم ها گرفته شده و ٧٠ نفراز بخش های مختلف اداره زراعت و کميته هالند، اکنون درحال نمونه گيری و مجادله با اين مرض است و انشاالله اين مرض کاملاً از بين برده مى شود.”

وی افزود که برای جلوگيری از سرایت اين بيماری به انسان ها، تمام فارم های مرغ داری درهرات قرنطين شده و واردات مرغ از ايران و ولسوالی ها به بازار هرات ممنوع گرديده است و از شهر  هرات  به ولسوالی ها و ولايات ديگر نيز اجازه صادرات داده نمى شود.

داکتر محمد هاشم عبدالی آمرصحت محيطی رياست صحت عامه هرات گفت که برای جلوگيری از سرايت اين مرض به انسان ها، به تمام مرغ فروشان و کسانيکه تجارت فروش گوشت مرغ را می کنند، ابلاغ شده که تمام مرغ ها را بايد به گونۀ معياری در کشتارگاه هايی که درهرات وجود دارد، بسته بندی و برای شهروندان به فروش برسانند.

قابل ذکر است که به گفته مسوولان، اين بيماری در هرات تاحدى جلوگيری شده و قابل نگرانی نيست وپس از چند روز واردات گوشت مرغ،  به داخل هرات آزاد خواهد شد.

منبع: ودصم

۱۳۹۶-۱۱-۰۹ ۱۳۹۶-۱۱-۰۹
دسته‌بندی نشده
کوکچه پرس