غنی با خلیلی، سیاف، حکمتیار، محقق و مسلمیار جداگانه رایزنی کرد

ارگ: رییس جمهور غنی در جریان چند روز گذشته با شخصیت مهم سیاسی به شمول محمد محقق، معاون دوم ریاست اجراییه دیدار کرده‌ است.

کوکچه پرس290 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶ قبل از ظهر
غنی با خلیلی، سیاف، حکمتیار، محقق و مسلمیار جداگانه رایزنی کرد
«شاه حسین مرتضوی» سرپرست دفتر سخنگوی رئیس جمهور افغانستان

شاه‌ حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخن‌گوی ارگ گفته رییس جمهور کشور با رهبران و بزرگان سیاسی وجهادی هریک محمد کریم خلیلی، عبدالرب رسول سیاف، گلبدین حکمت‌یار، محمد محقق و فضل هادی مسلمیار به گونۀ جداگانه دیدار کرده‌است.

آقای مرتضوی می‌گوید که هدف از این دیدارها، گفت‌وگو با رهبران سیاسی در مورد مسایل مهم ملی و بین‌المللی بوده‌ و سلسلۀ این دیدارها هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

اما در این میان، دیدار رییس جمهور غنی با محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در حالی صورت می‌گیرد که اظهارات محقق در مورد پیروزی گروه فاطمیون در برابر داعش در عراق که در آن جوانان افغان نیز حضور داشتند، باعث ایجاد اختلافات شدید میان او و آقای غنی گردیده بود.

ارگ ریاست جمهوری پس از اظهارات محقق دربارۀ گروه فاطمیون در تهران، فورا در یک اعلامیه مطبوعاتی نوشت که گفته‌های وی مخالف منافع ملی کشور می‌‌باشد و مطابق قانون اساسی کشور با او برخورد خواهد شد.

شایان ذکر است که آمریکا تلاش دارد تا شورای رهبری افغانستان را با اشتراک احزاب جهادی و سیاسی در کشور تشکیل کند و دوره کاری حکومت وحدت ملی نیز به مدت پنج سال دیگر تمدید گردد.

۱۳۹۶-۱۱-۳۰ ۱۳۹۶-۱۱-۳۰
کوکچه پرس