عبدالله: استفاده از تروریسم به عنوان ابزار سیاست خارجی علیه افغانستان متوقف شود

رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که برخی از کشورها از تروریسم به عنوان سلاح در سیاست خارجی خود استفاده می‌کنند که باید جلوی این روند گرفته شود.

کوکچه پرس136 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۰ حوت ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶ قبل از ظهر
عبدالله: استفاده از تروریسم به عنوان ابزار سیاست خارجی علیه افغانستان متوقف شود
عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان بدون نام بردن از کشور خاصی اظهار داشت یکی از عوامل پیچیدگی بحران در افغانستان استفاده ابزاری برخی کشورها از تروریسم به عنوان سلاح است که این پدیده باید بیشتر از این نادیده گرفته نشود.
وی گفت برای مبارزه با تروریسم کار مشترک، تبادل اطلاعات، هماهنگی و اقدام عملی علیه این پدیده بدون در نظرداشت وابستگی و انگیزه آنها گزینه دیگری وجود ندراد.
عبدالله اظهار داشت افغانستان و کشورهای منطقه برای رسیدگی به این چالش با یک دیگر همکاری کنند.
رئیس اجرایی دولت افغانستان تاکید کرد: بدون هیچ پیش‌شرطی آماده گفت‌وگو با طالبان هستیم، پیام ما روشن و واضح است. ما طرفدار صلح پایدار و متعهد به آن هستیم.
وی تصریح کرد در دو دهه اخیر میانجی‌گری کشورهای منطقه و بین‌المللی برای صلح در افغانستان به برقراری صلح در این کشور منجر نشده است.
چندی قبل نیز عبدالله در دیدار با «کارلا سلکتووه» وزیر دفاع جمهوری چک اظهار داشت تروریست‌های فعال در خاک این کشور منحصر به افغانستان نیستند و این کشور با گروه‌های تروریستی منطقه‌ای و جهانی در حال جنگ است. و مراکز و پایگاه‌های همه تروریست‌هایی که در افغانستان می‌جنگند در خاک پاکستان قرار دارد.
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان نیز در نشست روند کابل تاکید کرد که آماده به رسمیت شناختن طالبان به عنوان یک جریان سیاسی است اما این گروه باید با آتش‌بس و گفت‌وگوهای صلح موافقت کند.
۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۳۹۶-۱۲-۱۰
کوکچه پرس