مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

کوکچه پرس184 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۱۴ حوت ۱۳۹۶ - ۶:۱۲ بعد از ظهر
مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

 بازداشت دو عضو کلیدی طالبان در ننگرهار، به آتش کشیده شدن یک مدرسه در ننگرهار، شناسایی ۲۰۰ سرباز خیالی در فراه، کشته شدن ۱۱۳ غیرنظامی در ماه گذشته میلادی در افغانستان، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز دوشنبه ۱۴ حوت افغانستان است.

بازداشت دو عضو کلیدی طالبان در ننگرهار

وزارت داخله افغانستان از بازداشت دو عضو کلیدی طالبان که مسئولیت طراحی و سازماندهی حملات انتحاری این گروه را به عهده داشتند، خبر داد.

به گزارش کوکچه، وزارت کشور افغانستان، امروز دوشنبه (۱۴ حوت) با انتشار اطلاعیه‌ای گفت که این دو عضو طالبان در شهرستان مهمند دره ولایت ننگرهار بازداشت شده‌اند.

در این اطلاعیه آمده است که نیروهای پلیس ملی افغانستان، شب گذشته، عملیات ویژه‌ و هدفمندی را در روستای هزارنو شهرستان مهمند دره ولایت ننگرهار صورت گرفت.

به آتش کشیده شدن یک مدرسه در ننگرهار

منابع خبری افغانستان امروز دوشنبه اعلام کردند افراد مسلح ناشناس یک مدرسه را در ولایت ننگرهار در شرق این کشور شبانه به آتش کشیدند.

به گزارش کوکچه، «عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار اعلام کرد چهار مرد مسلح نیمه شب به مدرسه‌ای در ناحیه مهمند دره حمله کردند و این مدرسه را به آتش کشیدند.

وی افزود: در این حمله، همه کتاب های داخل ساختمان مدرسه در آتش سوخت.

شناسایی ۲۰۰ سرباز خیالی در فراه

مسئولین در ولایت فراه اعلام کردند که در یک ماه گذشته ۲۰۰ سرباز خیالی از ارگان های این قوا شناسایی و حذف شده‌اند.

به گزارش کوکچه، در یک ماه گذشته دست‌کم ۲۰۰ نیروی پلیس خیالی از صفوف نیروهای پلیس ولایت فراه شناسایی شده و از لیست مأموران فرماندهی امنیتی این ولایت پاک شده‌اند.

ناصر مهری سخنگوی والی فراه به رسانه‌ها گفته است، این روند از یک ماه گذشته آغاز شده و تاکنون ۲۰۰ نیروی خیالی شناسای و از لیست نیروهای امنیتی خط خورده‌اند.

وی افزوده که این روند به منظور حاکم شدن نظم و جلوگیری از فسادهای درونی پلیس فراه صورت می‌گیرد.

کشته شدن ۱۱۳ غیرنظامی در ماه گذشته میلادی در افغانستان

گروه محافظت از غیرنظامیان در گزارشی اعلام کرد که در حملات مختلف در افغانستان تنها در ماه گذشته میلادی ۱۱۳ نفر کشته و ۸۹ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش کوکچه، براساس این آمار شمار تلفات غیرنظامیان در ماه فوریه سال جاری میلادی حاکی از کاهش قابل ملاحظه تلفات نسبت به ژانویه است که در آن تلفات ۶۰۰ نفری غیرنظامیان به ثبت رسیده بود.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۱۴ ۱۳۹۶-۱۲-۱۴
کوکچه پرس