اشتراک نرگس نهان در نشست بین المللی وزرای معادن شهر تورنتو کانادا

کوکچه پرس171 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹ قبل از ظهر
اشتراک نرگس نهان در نشست بین المللی وزرای معادن شهر تورنتو کانادا

نرگس نهان سرپرست وزارت معادن وپترولیم جمهوری اسلامی افغانستان، در نشست وزرای بین المللی معادن در شهر تورنتو کانادا شرکت نمود .

نرگس نهان سرپرست وزارت معادن وپترولیم در این کنفرانس روی فرصت ها و همکاری که در جریان کنفرانس بین المللی PDAC  در مورد سرمایه گذاری در راستای معادن افغانستان صورت گرفت بحث نمود در این کنفرانس روی اجندا مشترک همکاری های همه جانبه در راستای جذب سرمایه ګذاری در بخش معادن صحبت نمودند. 

همچنان در این نشست سرپرست وزارت معادن و پترولیم نرګس نهان روی ستراتیژی استخراجی افغانستاان نیز صحبت نمود، و ګفت: افغانستان از لحاظ مواد معدنی و منرالها یک کشور غنی بوده، که بطوری تخمینی ارزش ان یک تریلیون دالر نشان داده شده است، و حکومت تلاش میورزد تا این امار را در سالهای اینده افزایش دهد.

قابل یاداوریست که یک روز قبل نرگس نهان سرپرست وزارت معادن وپترولیم جمهوری اسلامی افغانستان، مورخ ۱۴٫۱۲٫۱۳۹۶ با آقای ایرورا ویلیام وزیر معادن کشور چلی طی نشت جداگانه در کنفرانس شهر تورنتو کانادا ملاقات نمودند.

 دراین نشست محترمه نهان روی فرصت های سرمایه گذاری معدنکاری در افغانستان ، استراتیژی سرمایه گذاری در بخش معادن و همکاری های دوجانبه بحث نمودند .

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۳۹۶-۱۲-۱۶
کوکچه پرس