مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز افغانستان

کشته شدن رئیس حج و اوقاف ننگرهار در حمله انتحاری، حضور بیش از ۶ هزار عضو طالبان در فراه و کشته شدن یک فرمانده طالبان در غور مهم‌ترین رویدادهای امنیتی امروز چهارشنبه 16 اسفند افغانستان است.

کوکچه پرس572 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۶ - ۵:۳۰ بعد از ظهر

 کشته شدن رئیس حج و اوقاف ننگرهار در حمله انتحاری، حضور بیش از ۶ هزار عضو طالبان در فراه، کشته شدن یک فرمانده طالبان در غور، کشته شدن ۲ زن در هرات، مهمترین رویدادهای امنیتی امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند افغانستان است.

کشته شدن رئیس حج و اوقاف ننگرهار در حمله انتحاری

مقامات امنیتی در ولایت ننگرهار خبر دادند که در اثر یک حمله انتحاری لحظاتی پیش رئیس حج و اوقاف این ولایت همراه با یک تن دیگر جان باخته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش کوکچه، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت این رویداد در حوزه اول امنیتی شهر جلال آباد و در نزدیکی ریاست حج و اوقاف این ولایت بوقوع پیوسته است.

حضور بیش از ۶ هزار عضو طالبان در فراه

والی فراه از حضور سنگین مخالفان مسلح در این ولایت ابراز نگرانی می‌کند.

به گزارشکوکچه، عبدالبصیر سالنگی، والی این ولایت گفت که هم اکنون در حدود ۶۳۵۰ عضو طالبان در ۱۰ شهرستان و مسیرهای منتهی به این ولایت فعالیت دارند و تردد نیروهای دولتی در مسیر راه‌های این ولایت دشوار شده است.

والی فراه همچنین بر ضرورت هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تاکید کرد.

کشته شدن ۲ زن در هرات

منابع امنیتى در ولایت هرات مى‌گویند که یک مرد در این ولایت، همسر و خواهرش را به قتل رسانده است.

به گزارشکوکچه، عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پلیس هرات می‌گوید که این فرد، ساکن شهرستان کرخ می‌باشد که صبح امروز همسر و خواهرش را به وسیله چاقو به قتل رساند.

کشته شدن یک فرمانده طالبان در غور

مقام‌های امنیتی غور می‌گویند که یک فرمانده طالبان، توسط افراد ناشناس شب گذشته به قتل رسیده است.

به گزارشکوکچه، اقبال نظامی، سخنگوی پلیس غور گفت که این فرمانده طالبان عبدالاحد نام دارد و هنگام عبور از  روستای «جوزان» شهرستان ساغر، با کمین افراد مسلح ناشناس مواجه شده است.

نظامی افزود که تاکنون انگیزه قتل این فرمانده طالبان معلوم نیست. به گفته او، تا کنون معلوم نیست که این فرمانده طالبان چگونه به قتل رسیده است.

کشته شدن ۵۴ تروریست طی ۲۴ ساعت گذشته در ولایات مختلف افغانستان

با راه اندازی عملیات مشترک نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغانستان در ولایات مختلف این کشور، ۵۴ تروریست از جمله ۱۰ داعشی کشته، ۲۲ تن زخمی و ۷ تن بازداشت شدند.

به گزارشکوکچه، وزارت دفاع ملی افغانستان اعلام کرد که در این عملیات که در ولایات ننگرهار، لغمان، کنر، غزنی، پکتیکا، پکتیا، قندهار، زابل، تخار، فاریاب، فراه و هلمند صورت گرفت، در نتیجه ۵۴ تروریست کشته شدند.

شلاق زدن یک زن توسط طالبان در قندوز

مسئولان محلی ولایت قندوز می‌گویند که گروه طالبان یک زن را در این ولایت به اتهام ارتباط داشتن با یک پسر، شلاق زده‌اند.

به گزارشکوکچه، صفی‌الله امیری، معاون شورای ولایتی قندوز گفته است که طالبان امروز این دختر را به اتهام ارتباط و رابطه تلفنی با یک پسر، در مسجد جامع منطقه «جقور قشلاق» شلاق زده‌اند.

محکوم شدن رئیس هیئت اعزامی اداره ارگان‌های محلی در هرات به ۵ سال حبس

رئیس هیئت اداره ارگانهای محلی افغانستان به اتهام اخذ رشوه از شهرداری به ۵ سال حبس و پرداخت ۱۳ هزار دلار وجه نقدی محکوم به مجازات شد.

«عبدالهادی وثیق» قاضی دادگاه جرایم ناشی از فساد اداری دادگاه هرات در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس ایران گفت: رئیس هیئت اداره ارگانهای محلی افغانستان به اتهام اخذ رشوه از شهرداری به ۵ سال حبس و پرداخت ۱۳ هزار دلار وجه نقدی محکوم به مجازات شد.

۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۳۹۶-۱۲-۱۶
کوکچه پرس