سازمان ملل: رژیم سوریه در غوطه شرقی مرتکب جنایات جنگی شده است

کوکچه پرس249 نمایش هاآخرین بروزرسانی:چهارشنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
سازمان ملل: رژیم سوریه در غوطه شرقی مرتکب جنایات جنگی شده است

سازمان ملل: رژیم اسد در غوطه شرقی مرتکب جنایات جنگی شده است” />سازمان ملل اعلام کرد که رژیم اسد در غوطه شرقی یک سلسله جنایات جنگی از جمله استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان و ممانعت از ارسال مواد غذایی به این منطقه مرتکب شده است.

به گزارش کوکچه به نقل از آناتولی، کمیسیون مستقل تحقیق سازمان ملل در امور جرایم جنگی سوریه طی گزارشی درباره نقض‌ حقوق بشر در سوریه از جولای ۲۰۱۷ تا ژانویه ۲۰۱۸، اعلام کرد که رژیم اسد در غوطه شرقی یک سلسله جنایات جنگی از جمله استفاده از سلاح شیمیایی علیه غیرنظامیان و ممانعت از ارسال مواد غذایی به این منطقه مرتکب شده است.

پائولو پینریو، رئیس این کمیسیون در نشست خبری در دفتر این سازمان در ژنو اظهار داشت: گزارش‌های بسیاری دال بر استفاده از گاز کلر توسط رژیم اسد در غوطه شرقی و ادلب که تحت کنترل مخالفان قرار دارد را دریافت کرده‌ایم.

پینریو با اشاره به اینکه حقوق بین‌الملل در منطقه نقض شده است، افزود: «حوادث رخ‌داده در غوطه شرقی صرفا یک بحران انسانی نیست، زیرا از ارسال کمک‌ها (برای غیرنظامیان) نیز ممانعت شد. این محاصره‌ همچنین با بمباران‌های بی‌هدف و گرسنه نگه‌داشتن غیرنظامیان همراه بوده است.»

در گزارش مذکور همچنین آمده است که این کمیسیون، استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه جنگجویان احرارالشام در حرستا را ثبت کرده است.

در این گزارش همچنین با اشاره به اینکه در بمباران نیروهای هوایی روسیه در ۱۳ نوامبر سال گذشته در یک بازار در منطقه عطارب واقع در شرق حلب که یکی از مناطق کاهش تنش محسوب می‌شود، ۸۴ غیرنظامی جان باخته‌اند، هشدار داده شد تا این‌گونه اقدامات در چارچوب جرائم جنگی قرار گیرند.

در همین لحظه که این خبر تهیه شد بر اثر حملات امروز رژیم اسد و حامیان آن به مناطق مسکونی در غوطه شرقی ۲۸ غیرنظامی کشته شدند.

ادامه کشتار غیرنظامیان توسط رژیم اسد در غوطه شرقی (۳)
در پی ادامه حملات رژیم اسد علی‌رغم قطعنامه شورای امنیت، و آتش بس ۵ ساعته روسیه ۱۰ غیرنظامی در منطقه تحت محاصره غوطه شرقی کشته شدند. برخی از مجروحان این حمله از جمله چندین کودک در بیمارستان‌ تحت درمان قرار گرفتند.
۰۷٫۰۳٫۲۰۱۸
Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۳۹۶-۱۲-۱۶
کوکچه پرس