سیما سمر: نمی گذارند حقوق منع خشونت علیه زنان تصویب شود

کوکچه پرس263 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۱۷ حوت ۱۳۹۶ - ۵:۵۶ بعد از ظهر
سیما سمر: نمی گذارند حقوق منع خشونت علیه زنان تصویب شود
سیما سمر، رئیس کمیسیون حقوق بشر افغانستان

یکی از مشکلاتی که امروز نمی گذارند قانون منع خشونت علیه زنان تصویب شود این است که فکر می کنند اگر زن قوی شد حق آنها زیر پا می شود.

سیما سمر رییس کمیسیون حقوق بشر امروز پنجشنبه ۱۷ حوت ۹۶ در مراسمی به مناسبت هشتم مارچ در کابل گفت: صلح بدون عدالت میان همه باشندگان کشور ممکن نیست و هدف از تمام صحبت ها این است که همه انسان ها با کرامت در کنار هم زندگی کنند.

سمر بیان کرد: یکی از مشکلاتی که امروز نمی گذارند قانون منع خشونت علیه زنان تصویب شود این است که فکر می کنند اگر زن قوی شد حق آنها زیر پا می شود درحالیکه تقویت زنان هرگز بدین معنا نیست.

رییس کمیسیون حقوق بشر از زنانی که در کشور ناامن و پرجنجال تابو شکنی کرده و در پولیس و اردو وظیفه گرفته اند تشکری کرده و اظهار کرد: در هر جامعه ای که نورم های اجتماعی و مناسبات به هم می خورد قشر آسیب پذیر بیشترین ضربه را می بیند و زنان یکی از آسیب پذیرترین اقشار افغانستان هستند.

وی درخصوص اهمیت نقش زنان در جامعه تصریح کرد: وقتی از برابری صحبت می شود و قرار می شود کشور بسوی صلح پایدار برده شود باید تلاش کرد که پلان ها براساس کرامت انسانی و مبناهای حقوق بشری ساخته شود چرا که اگر زنان در پلان سازی ها شامل نشوند نمی توان از وضعیت فعلی کشور بیرون رفت.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۱۷
کوکچه پرس