وزیر خارجه پاکستان: “طالبان” نیازی به حمایت اسلام‌آباد ندارد

وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: طالبان گروه قدرت‌مندی است و نیازی به حمایت اسلام‌آباد ندارد، آنها علی‌رغم حضور آمریکا ۴۳درصد از خاک افغانستان را در اختیار دارند.

کوکچه پرس131 نمایش هاآخرین بروزرسانی:یکشنبه ۲۰ حوت ۱۳۹۶ - ۹:۴۶ بعد از ظهر
وزیر خارجه پاکستان: “طالبان” نیازی به حمایت اسلام‌آباد ندارد

خواجه محمد آصف اعلام کرد: آمریکا توقع دارد ما مطابق دستورات آنان اقدام کنیم ولی اسلام‌آباد چنین موضوعی را نخواهد پذیرفت.

وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: اسلام‌آباد موظف به حمایت و محافظت از منافع هیچ کشوری نیست و صرفاً حافظ منافع خود خواهد بود.

وی ادامه داد: صلح در افغانستان خواسته مردم پاکستان و افغانستان است نه قدرت‌های جهان.

عضو ارشد حزب نواز در ادامه اظهاراتش از اینکه آمریکا، پاکستان را به پناه دادن به شبکه حقانی متهم می‌کند به‌شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره حضور آمریکا در پاکستان افزود: آمریکا مدعی داشتن قویترین ارتش جهان است ولی آنها نتوانستند تولید مواد مخدر در خاک افغانستان را کنترل کنند و اینک شاهد افزایش حجم تولید مواد مخدر از ۲۰۰تن به ۹۰۰۰تن هستیم.

وزیر دفاع سابق پاکستان گفت: بهترین ارتش جهان ۴۳ درصد از سرزمین را در مقابل طالبان از دست می‌دهد. طالبان نیازی به ما ندارد. این گروه ۴۳ درصد از افغانستان را تحت کنترل دارد.

روابط میان آمریکا و پاکستان پس از اتهام‌زنی‌های ترامپ با تنش مواجه شده و طی ماه‌های اخیر سیاست‌مداران کاخ سفید نتوانسته‌اند راه‌حلی برای این مشکل پیدا کنند.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۳۹۶-۱۲-۲۰
کوکچه پرس