سه هزار ۳۰۰ تروریست در شمال سوریه طی ۵۳ روز کشته شدند

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون 3300 تن از تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک-داعش در عفرین از پای درآمده اند.

کوکچه پرس264 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۱ حوت ۱۳۹۶ - ۱:۱۲ قبل از ظهر
سه هزار ۳۰۰ تروریست در شمال سوریه طی ۵۳ روز کشته شدند

به گزارش کوکچه به نقل از  خبرنگار آناتولی در منطقه، نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در ادامه عملیات شاخه زیتون کنترل روستاهای «علمدار»، «چقمق صغیر» از توابع منطقه راجو و همچنین روستای «کفر بطنا» و کوه استراتژیک «بوجيتا» واقع در مرکز این منطقه در عفرین را به دست گرفتند.

بدین ترتیب شمار مناطقی که ظرف مدت امروز از لوث گروه های تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ-داعش پاکسازی شدند، به ۱۸ منطقه رسید.

در ادامه عملیات شاخه زیتون ظهر امروز همچنین فرودگاه استراتژیک “بابليت” واقع در مسیر جندیرس-عفرین نیز از اشغال تروریستها آزاد شد. این پایگاه در ۲ کیلومتری مرکز عفرین قرار دارد و از مهمترین نقاط نظامی در حومه این شهرستان به شمار می‌رود.

نیروهای مسلح ترکیه با همکاری ارتش آزاد سوریه از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون کنترل ۱۸۹ منطقه شامل ۵ مرکز ناحیه، ۱۵۱ روستا و ۳۳ نقطه استراتژیک در عفرین را به دست آوردند.

– شمار تلفات تروريست‌ها در عفرين به ۳۳۰۰ نفر رسید

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: از آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون ۳۳۰۰ تن از تروریست‌های ی.پ.گ/پ.ک.ک-داعش در عفرین از پای درآمده اند.

عملیات شاخه زیتون در عفرین علیه تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش با پشتیبانی نیروهایی هوایی و زمینی ارتش ترکیه ادامه دارد.

گفتنی است ارتش ترکیه در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۸ عملیات شاخه زیتون را جهت نابودی تروریست‌های پ.ک.ک/ک.ج.ک/پ.ی.د- ی.پ.گ و داعش در منطقه عفرین در شمال غرب سوریه و نجات مردم این مناطق از ظلم و فشار تروریست‌ها آغاز کرد.

عملیات شاخه زیتون بر اساس حق دفاع مشروع بین المللی، قطعنامه‌های مبارزه با تروریسم ۱۶۲۴ (۲۰۰۵)، ۲۱۷۰ (۲۰۱۴) و ۲۱۷۸ (۲۰۱۴) شورای امنیت و ماده ۵۱ منشور سازمان ملل با احترام به حفظ تمامیت ارضی سوریه انجام می شود.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۳۹۶-۱۲-۲۱
کوکچه پرس