اناردره در فراه بدست طالبان سقوط کرد

منابع محلی در ولایت غربی فراه به هشدار می‌گویند که ولسوالی انار دره ولایت فراه پس از یک حمله گروهی و تهاجمی طالبان به دست جنگ‌جویان این گروه سقوط کرده است.

کوکچه پرس534 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۱ حوت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳ بعد از ظهر
اناردره در فراه بدست طالبان سقوط کرد

« ناصر مهري » سخنگوي والی  فراه ، سقوط شهرستان انار دره را تاييد اما جزئيات بيشتري دراين باره ارائه نکرد.

افراد طالبان شب گذشته به شهرستان انار دره حمله کردند و در حال حاضرفرماندهي پليس اين شهرستان در کنترل طالبان است.

شاهدان عيني گفته اند اهالي اين شهرستان درحال فرار از خانه هاي خود هستند. ازتلفات احتمالي نيروهاي امنيتي افغان واعضاي طالبان در درگيري شب گذشته در شهرستان انار دره هنوز گزارشي منتشرنشده است.

به گزارش کوکچه اعضای شورای ولایتی فراه تأیید می‌کنند طالبان بر مرکز این ولسوالی حمله کرده‌اند و توانسته‌اند که ساختمان فرماندهی پولیس این ولایت را، تصرف کنند.

دادالله قانع، یک عضو شورای ولایتی فراه می‌‎گوید که طالبان بامداد امروز حملات شان را بر مرکز این ولایت، آغاز کرده و هم‌اکنون درگیری میان نیروهای امنیتی و شورشیان، جریان دارد.

مقام‌های امنیتی این ولایت تاکنون در این باره، چیزی‌نگفته‌اند.

این در حالی‌ست که اناردره از ولسوالی‌های آرام فراه شناخته می‌شد. دو روز پیش، رییس شورای ولایتی فراه ادعا کرد که در یک کمین گروه طالبان در منطقۀ فرارود ولسوالی بالابلوک این ولایت، دست کم ۱۵ تن از نیروهای امنیتی جان باختند و شماری نیز اسیر شده‌اند.

ناامنی در ماه‌های اخیر در ولایت فراه افزایش یافته‌اند، چنان که در حدود بیست روز پیش نیز طالبان در ولسوالی بالابلوک بر یک پایگاه نیروهای ارتش حمله کردند و بیش از ده تن نیروهای دولتی را کشتند.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۲۱
کوکچه پرس