اردوغان به صندوق بین المللی پول: سرتان به کار خودتان باشد

رجب طیب اردوغان در واکنش به هشدارهای مکرر صندوق بین‌المللی پول از این نهاد خواست سرش به کار خودش باشد.

کوکچه پرس172 نمایش هاآخرین بروزرسانی:دوشنبه ۲۱ حوت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹ بعد از ظهر
اردوغان به صندوق بین المللی پول: سرتان به کار خودتان باشد
اردوغان می گوید: جالب است که برخی مانند آمریکا تأکید می‌کنند زمان این عملیات باید مشخص و نباید طولانی باشد. می‌پرسم؛ زمان عملیات شما در افغانستان که پیش از تشکیل دولت ما آغاز شد و همچنین عملیات تان در عراق کی پایان می‌یابد؟

صندوق بین‌المللی پول اخیرا درباره داغی اقتصاد این کشور به دنبال رشد کسری حساب جاری، بهبود سریع اقتصاد و مازاد عرضه در بخش مسکن و ساخت و ساز به ترکیه هشدار داده است.

اردوغان در ششمین کنگره استانی حزب عدالت و توسعه در شهر “بلو” به صندوق بین‌المللی پول تاخت و از این سازمان خواست به امور خود بپردازد. اردوغان با لحنی تند گفت: اگر قرار باشد کسی بر ترکیه حکومت کند، آن شخص من هستم، صندوق می‌تواند فقط پول خود را بگیرد.

وی سپس صندوق را خطاب قرار داد و گفت: آیا پولتان را گرفتید؟ بله گرفتید. صندوق از ما خواست پول بدهیم. همکارانم از من پرسیدند که آیا می‌توانیم این کار را کنیم و من گفتم بله. اگر کسی امروز پول گرفت، روز بعد دستور خواهد گرفت.

چند روز پیش، اردوغان در واکنش به کاهش رتبه اعتباری این کشور در رده‌بندی موسسه “مودیز” گفته بود: موسسات رتبه‌بندی مشغول تلاش برای به حاشیه راندن ترکیه هستند و بازارهای مالی نباید به آن‌ها توجه کنند.

Advert test
۱۳۹۶-۱۲-۲۱
کوکچه پرس