اردوغان: تاکنون ۳۴۸۶ تروریست در عفرین از پای درآمده اند

رئیس‌جمهور ترکی می گوید شمار تروریست‌هایی که از آغاز عملیات شاخه زیتون تا کنون از پای درآمده اند به 3486 نفر رسیده است

کوکچه پرس626 نمایش هاآخرین بروزرسانی:پنج شنبه ۲۴ حوت ۱۳۹۶ - ۲:۵۳ قبل از ظهر

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه طی سخنانی در مراسم گرامیداشت روز پزشک در مجتمع کاخ ریاست جمهوری در آنکارا: شمار تروریست‌هایی که از آغاز عملیات شاخه زیتون تا کنون از پای درآمده اند به ۳۴۸۶ نفر رسیده است. در زمان کوتاهی وارد عفرین می شویم. قصد ما اشغال نیست. بلکه می خواهیم یک کریدور تروریستی در مرزهایمان را از بین ببریم.

وی افزود: به مناطقی که آنها سلاح می آورند، ما با سازمان‌های خود از قبیل هلال احمر، آفاد و دیانت کمک‌های بشردوستانه می رسانیم. فرق بین ما و آنها این است.

او با ابراز امیدواری نسبت به سقوط کامل عفرین تا پایان امروز گفت:‌ “بسیار حساس و بادقت عمل می کنیم. اکنون غیرنظامیان از کریدوری ویژه با اتومبیل‌ خارج می‌شوند. این تروریست‌ها اینقدر پست فطرت، خائن و رذل هستند که وقتی سرباز ما خم شد تا قرآن کریم را از زمین بردارد وی را با بمب دست‌ساز به شهادت رساندند. اینها کافر و بی‌ایمانند”.

به گزارش کوکچه به نقل از آاتولی ترکیه رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر اینکه عفرین، منبج، شرق فرات و مناطق مرزی در شمال عراق را از لوث تروریست‌ها پاکسازی خواهیم کرد افزود: “لانه‌های تروریستی در شمال عراق را زیر نظر داریم. در آینده نزدیک آنجا را به شدیدترین نحو ممکن بر سر تروریست‌ها خراب خواهیم کرد”.

اردوغان همچنین اعلام کرد که دستور داده تا سرود یا شعر مناسبی برای توصیف مبارزه ۳۴ ساله ترکیه با تروریسم تهیه شود.

اردوغان افزود: شما نیز تصاویر غیرانسانی که طی چند روز اخیر از عفرین می آید را مشاهده کرده اید. نقاب فریبنده گروه تروریستی در استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی و کشتار کودکان یک به یک افتاده و در هم می ریزد.

وی اظهار داشت: در حالی که برخی با خون و اشک مظلومان فربه تر می شوند، سازمان های ما روی انسانیت را از سوریه تا عراق سپید کردند.

اردوغان در ادامه تصریح کرد: ما هیچ گاه غیرنظامیان را هدف قرار ندادیم. اگر به غیرنظامیان حمله کرده بودیم عفرین بسیار پیش تر از این سقوط می کرد.

تصاویر ماهواره‌ای نشان می دهد که اعضای گروهی تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ از خروج غیرنظامیان از عفرین جلوگیری می کند.
Terör örgütü sivillerin Afrin’den çıkışını hendeklerle engelliyor
TSK’ya ait İHA’lar, YPG/PKKlı teröristlerin, sivillerin Afrin kent merkezinden çıkmasını hendekle engellediği anları kaydetti. Sivillerin kazı yapan dozere engel olmak ve kenti terk edebilmek için teröristlere kafa tuttuğu görüldü.
۱۴٫۰۳٫۲۰۱۸
اردوغان: تاکنون ۳۴۸۶ تروریست در عفرین از پای درآمده اند
۱۳۹۶-۱۲-۲۴
کوکچه پرس